Рівень Світового океану підвищився на п'ять метрів через Гренландію

3 жовтня 2016, 09:18
Через танення льодовиків Гренландії рівень океану виріс майже на п'ять метрів за останні 23 тисячі років

Льодовики Гренландії тануть вже протягом 23 тисяч років, більш того, цей процес посилився в останні сто років. Через це рівень Світового океану піднявся на 4,6 метра, що набагато вище попередніх оцінок науковців. Думку дослідників наводить журнал Science Advances.

Відео дня

"Супутникові спостереження і дані аерофотозйомки дають нам можливість оцінити, як сильно гренландські льодовики відступили за останні 20-100 років", - говорить доцент Копенгагенського університету Шфакат Аббас Хан.

Згідно з даними GPS-спостереження, найбільший острів Землі повільно піднімається з морського дна по мірі того, як тане льодовиковий покрив. На південному сході Гренландії підйом відбувається зі швидкістю близько 12 мм в рік. Складена вченими комп'ютерна модель показала, що з часів останнього льодовикового максимуму Гренландія втратила майже 40% своїх льодів.

Читайте також: Зафіксований найвищий рівень вуглекислого газу в атмосфері за останні 4 мільйона років

Нове дослідження вчених дозволяє спрогнозувати, наскільки піднімається рівень води у зв'язку з потеплінням клімату Землі. Справа в тому. що саме льодовики Гренландії зараз найбільшою мірою впливають на підйом рівня світового океану.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X