Рідкісний птах. Дослідники помітили в Бразилії унікальну тварину

28 грудня 2018, 11:07

У Бразилії після кількох місяців пошуків зоологи виявили рідкісних птахів - топаколо Штреземана.

Це птах середнього розміру з довгим хвостом з характерними щетинками на лобі. Вчені вважають, що в світі залишилося всього кілька таких істот, пише Science Alert.

Два самки були сфотографовані 12 і 14 грудня. Ці дані дали захисникам природи надію на те, що ще не пізно врятувати птицю від повного вимирання, оскільки її швидко скорочується середовище проживання в тропічних лісах загрожує довести популяцію до нуля.

Відео дня

Топаколо Штреземана (Merulaxis stresemanni) були вперше помічені в невеликому регіоні східної Бразилії в 1830-х роках. Але, схоже, вони завжди були невловимими. Тільки в середині 20 століття, був помічений інший зразок. Цей вид отримав свою назву завдяки німецько-бразильському орнітологу Гельмуту Сіку, який увічнив ім'я свого наставника Ервіна Штреземана.

Наразі зусилля зі збереження цього птаха зосереджені на північно-східній частині штату Мінас-Жерайс, де, як вважають вчені, невелика популяція може бути збережена.

"Хоча ми раді, що топаколо Штреземана продовжує виживати, майбутнє виду залишається ненадійним. Необхідно виконати ще більшу роботу, щоб знайти додаткових людей і захистити середовище проживання цих птахів", - говорить одна з фахівців з охорони природи, Емі Апгрен з товариства Американської охорони птахів (American Bird Conservancy)

Ця організація працює разом з бразильським фондом Biodiversitas, щоб знайти більше птахів цього виду в дикій природі. Зусилля біологів зосереджені на заповіднику Мата-до-Пассарінью і в лісі Сонгберд, площею близько 952 гектарів, які відведені для збереження тропічних видів.

Як відзначають учасники спостережень, пожежі і зміна клімату поглиблює наслідки зменшення бразильських лісів, що робить ситуацію з птахами критичною. Проте, за словами вчених, спостереження топаколо Штреземана - "ідеальний різдвяний подарунок для захисників природи, який означає, що надія ще є".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X