Рідкісні кадри. Вчений сфотографував новонародженого горбатого кита

4 лютого 2019, 14:19

Дослідник Ларс Бейдер, який займається вивченням китів і дельфінів, сфотографував маленького горбатого кита менш ніж через 20 хвилин після його народження.

Щоб наблизитися до китів, не заважаючи їм, він використовував безпілотник, пише Science Alert .

Бейдер, директор Програми досліджень морських ссавців в Гавайському університеті, вивчає морських ссавців, щоб зрозуміти, як зміна клімату, діяльність людини і наявність їжі можуть вплинути на поведінку тварин.

Відео дня

Дослідник використав дрон для зйомок китів біля узбережжя Мауї, коли з ним зв'язався місцевий туроператор, який був стривожений кров'ю у воді. Так що Бейдер розгорнув свій безпілотник в цьому напрямку. На щастя, нічого страшного не сталося.

"Це досить незвично - я б сказав, що за 20 хвилин до зйомки самка горбатого кита народила дитинча. Ми підлетіли до тварин, у воді все ще є кров і кит дуже не скоординований, але нам вдалося зняти його дуже близько", - говорить Ларс Бейдер.

На відміну від риб, морські ссавці, такі як дельфіни і кити, народжують дитинчат після відносно довгої вагітності. Горбаті кити виношують 11 місяців, а кітята харчуються молоком матері протягом 5-7 місяців.

Кіт, відображений на цьому матеріалі, був таким молодим, його спинний і хвостові плавники все ще здавалися досить м'якими. І хоча він був трохи незграбним, йому вдавалося залишатися у вертикальному положенні; що означало, що неможливо дізнатися, самець це чи самка.

Бейдер додав, що за 25 років роботи він "вперше виявився настільки близько до моменту народження" горбатого кита.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X