Раптово. Рідкісну акулу-ангела помітили біля узбережжя Уельсу

25 січня 2019, 10:40

Вчені знайшли докази того, що одна з найрідкісніших в світі акул, акула-ангел, живе біля узбережжя Уельсу.

Раніше вважалося що ці акули мешкають тільки у Канарських островів, повідомляє BBC .

Спостереження з рибальських човнів показують, що таємнича акула-ангел присутній в Уельських водах. Цей регіон може стати ключовим місцем проживання акули, що перебуває під загрозою зникнення.

Відео дня

"Якщо ми втратимо акулу-ангела, ми втратимо дійсно важливу лінію еволюційної історії, яку ми не можемо отримати від інших видів акул", - сказала BBC News Джоанна Баркер з Зоологічного суспільства Лондона.

Пані Баркер, яка є морським біологом, вивчала акулу біля Канарських островів. Після повернення вона натрапила на книгу в бібліотеці Лондона, в якій описувалося присутність акули-ангела в Уельсі 100 років тому. Вона була сповнена рішучості дізнатися більше про акулу і почала проект по її пошукам біля берегів Британії.

Після звернення за інформацією до рибалок на світ з'явилися інтригуючі фотографії. З'ясувалося, що акула була призовим уловом в 1970-х і 1980-х, перш ніж вона стала охоронюваним видом.

За її словами, нещодавно почалися спостереження за акулами в районі затоки Кардиган, в Брістольському каналі і на північ від Холихед. Велике питання полягає в тому, чи мігрують акули між Уельсом і Канарськими островами і чи є вони різними популяціями.

"Ми дійсно хочемо спробувати зрозуміти, про які числа ми говоримо і де знаходяться їхні важливі місця проживання, тому що в Уельсі можуть бути дійсно важливі області для акул-ангелів", - додала вона.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X