Раптово. Комета, яка прилетіла в Сонячну систему, виявилася астероїдом

27 жовтня 2017, 21:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американські астрономи зафіксували незвичайний об'єкт, який прилетів в Сонячну систему з боку зірки Веги

Попередні спостереження дозволили припустити, що це комета, але подальші спостереження змушують думати, що перед нами - астероїд, пише Science Alert.

Об'єкт під назвою C/2017 U1 був вперше виявлений 18 жовтня обсерваторією PANSTARRS 1. Це небесне тіло зараз знаходиться між орбітою Меркурія і Сонцем, на відстані приблизно в 5 разів меншим, ніж дистанція між світилом і Землею. Вченим вдалося приблизно визначити розміри небесного тіла - близько 400 метрів в діаметрі

Відео дня

"Якщо подальші спостереження зможуть підтвердити незвичайний характер цієї орбіти, цей об'єкт може бути першим очевидним випадком міжзоряної комети", - повідомив заступник глави Міжнародного астрономічного союзу, Гарет Вільямс.

Назву C/2017 U1 небесне тіло отримало тому, що його спочатку важали саме кометою (C). Однак, 25 жовтня нові дані з телескопа в Чилі не виявили у гостя нашої Сонячної системи характеристик комет. Тепер об'єкт називається A/2017 U1, де A означає "астероїд". Відзначається, що вперше в історії в астероїд "перекваліфікували" потенційну комету.

Астроном Леонід Єленін в бесіді c виданням N + 1 зазначив, що це екстремально рідкісна подія: "Трапляється, що астероїди виявляються кометами, але зворотна ситуація на моїй пам'яті сталася вперше".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X