Рано ховати. Космічний телескоп Хаббл пропрацює ще п'ять років

15 січня 2019, 09:09

Незважаючи на недавні проблеми з одним з його приладів, космічний телескоп Хаббл, як очікується, прослужить не менше п'яти років.

Запущений в 1990 році космічний телескоп має продовжувати працювати до 2025 року, пише Space.com.

"Прямо зараз всі підсистеми та прилади мають надійність, що перевищує 80 відсотків до 2025 року", - сказав глава місії Хаббла Томас Браун з Наукового інституту космічного телескопа в Меріленді.

Відео дня

Браун представив результати технічного звіту про надійність телескопа на зустрічі Американського астрономічного товариства.

Його оцінка була зроблена після того, як через апаратну проблему інженери призупинили роботу з ширококутною камерою Хаббла у вівторок, 8 січня. Перезавантаження приладу може вирішити проблему.

"WFC3 повернеться до науки, але ми хочемо зробити це обережно", - сказав Браун.

Камера оснащена дублюючою електронною системою, яку можна буде задіяти, проте поки не ясно, скільки часу може знадобитися на усунення проблеми. Три інші камери на орбітальному телескопі продовжують функціонувати.

У звіті оцінюється надійність легендарного Хаббла після вивчення таких же компонентів на землі, які зазнали аналогічного зносу. Але, незважаючи на це передбачення, в разі великої аварії все ще можливо раннє завершення місії космічного телескопа.

За словами Брауна, орбіта Хаббла залишиться стабільною приблизно до 2030-х років. Коли ця орбіта почне змінюватися, космічний корабель буде відправлений в атмосферу Землі, де Хаббл згорить.

Влітку 2018 року НВ повідомляло, що космічний телескоп Хаббл отримав знімок Сатурна під час протистояння планети з Землею в червні цього року, коли умови для спостереження були найбільш сприятливими. У цьому зображенні з Хаббла добре видно так звані класичні кільця Сатурна, які були зафіксовані першими дослідниками планети.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X