Ракета з українським двигуном вивела на орбіту марокканський супутник

22 листопада 2018, 13:55

Ракета Vega компанії Arianespace запустила другий марокканський супутник дистанційного зондування, під назвою Mohammed VI-B.

Запуск апарату з українським двигуном стався з космодрому у Французькій Гвіані, пише NASA Space Flight.

Це другий супутник для космічної програми Королівства Марокко, після запуску Mohammed VI-A в листопаді 2017 року. Супутник Mohammed VI-B буде використовуватися в основному для картографування і землеустрою, регіонального розвитку, сільськогосподарського моніторингу, запобігання стихійним лихам, а також для прикордонного нагляду. Апарат важить 1110 кілограмів.

Відео дня

Рейс ракети був дев'ятою місією Arianespace в 2018 році і є другим в цьому році запуском з використанням пускової установки Vega, яка є однією з трьох ракет-носіїв, які використовує Arianespace.

Ракета Vega розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Вона призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту висотою 1200 км супутників масою до 1200 кг або на полярну орбіту висотою 700 км супутників масою 1500 кг.

Один з двигунів ракети Vega, RD-843, був розроблений українським конструкторським бюро Південне і заводом Південмаш на основі моторів RD-864 і RD-869, які живили треті ступені радянського сімейства ракет R-36.

Вперше Vega запустили 13 лютого 2012 года с космодрому Куру. Всього ракета здійснила 12 стартів - всі успішні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X