Самотність вбиває швидше, ніж ожиріння, - вчені

9 серпня 2017, 06:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американські вчені припустили, що соціальна ізоляція і самотність є серйозною загрозою для громадського здоров'я людей

Психологи з Університету Брігама Янга впевнені, що вплив цього фактора на суспільство зростає з кожним роком, пише EurekAlert! .

"Їх наслідки по руйнівності можна порівняти з тими, що приносить організму надлишкова вага. Тому ми не можемо ігнорувати те, що завдає шкоди громадському здоров'ю в цілому", - підкреслила провідний автор дослідження, Джуліанна Холт-Ланстед з Університету Брігама Янга.

Відео дня

Для того, щоб проілюструвати вплив соціальної ізоляції і самотності на ризик передчасної смертності, Холт-Ланстед представила дані двох мета-аналізів. Перший включав 148 досліджень, які охоплювали 300 тисяч добровольців. Як з'ясувалося, міцні соціальні зв'язки сприяють 50-відсоткового зниження ризику ранньої смерті. Другий аналіз враховував результати 70 досліджень за участю понад 3,4 мільйонів чоловік. Самотність або соціальна ізоляція, згідно з висновками вчених, більшою мірою збільшує ризик передчасної смерті, ніж інші чинники, включаючи ожиріння.

"Існують надійні докази того, що соціальна ізоляція і самотність значно збільшують ризик передчасної смерті, а величина ризику перевищує багато провідних показників", - сказала Холт-Ланстед.

Таким чином, дослідження висуває припущення, що ризик смертності від самотності не тільки стоїть в тій же категорії, що й раніше відомі фактори ризику, а й перевершує ризик для здоров'я, пов'язаний з ожирінням. Дослідники заявили, що чиновникам необхідно враховувати вплив соціальних зв'язків на здоров'я населення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X