Просвердлили навмисно. Роскосмос виключив одну з версій появи діри в кораблі Союз

2 жовтня 2018, 12:20

Комісія виключила виробничий брак як причину появи отвору в обшивці космічного корабля Союз.

Про це заявив глава Роскосмосу Дмитро Рогозін. За його словами, експерти також підтвердили, що діра в космічному кораблі з'явилася навмисно, пише РІА Новини.

Він зазначив, що результати розслідування комісії дуже важливі для пошуку істини в цьому інциденті.

Відео дня

"Тепер залишається версія навмисного впливу. Де це було зроблено, встановить друга комісія, яка працює", - сказав Рогозін.

Глава корпорації нагадав, що 15 листопада члени екіпажу МКС вийдуть у відкритий космос, щоб оглянути отвір в кораблі. Він також зазначив, що за домовленістю з NASA він не може коментувати хід розслідування до його завершення.

"Скажу щось зайве, буде дірка у відносинах, скажу акуратно - буде просто дірка в образі. Я віддаю перевагу сказати про дірку в образі", - резюмував Рогозін.

Заступник голови Роскосмосу Сергій Крикальов, в свою чергу, заявив, що отвір в Союзі з імовірністю 50 відсотків з'явилося в космосі. Він зазначив, що огляд космонавтами зовнішньої сторони корабля допоможе в розслідуванні інциденту.

Крикальов також наголосив, що екіпаж МКС болісно реагує на публікації ЗМІ про версії появи діри в обшивці Союзу.

Нагадаємо, в ніч на 30 серпня на МКС виявили витік повітря. Екіпаж перевірив всі відсіки та виявив мікротріщину в космічному кораблі Союз МС-09. Вона розташовувалася в побутовому відсіку, а не в спусковому апараті, тому не загрожувала поверненню космічного корабля на Землю.

Екіпаж Міжнародної космічної станції поставив тимчасову марлеву латочку з епоксидною смолою на тріщину в корпусі корабля Союз і усунув витік кисню.

Глава Роскосмосу Дмитро Рогозін вважає, що тріщина в обшивці корабля Союз з'явилася через навмисний вплив дрилем. За словами Рогозіна, зараз з'ясовується, було це зроблено на орбіті або ще на Землі в процесі побудови.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X