Прокляті капіталісти. Як NASA буде отримувати електроенергію від найнебезпечнішого вулкана на планеті

8 жовтня 2018, 13:03

NASA оголосило про план з порятунку людства від Єллоустонського супервулкана, виверження якого може статися "у будь-який момент". Космічне агентство США також планує проводити за допомогою нього дуже дешеву електрику.

У низці презентацій смартфонів, виробництва технологій віртуальної реальності, випуску нових автомобілів та навіть їх запуску у космос, багато людей інколи забувають, що одна з головних загроз їх життю полягає не у відсутності інтернету і точно не в польоті на Марс.

Відео дня

Крім війн, вірусів, техногенних катастроф та фатальних кліматичних змін, планета Земля, як і будь-який інший космічний об'єкт, може самостійно підкоригувати чисельність своїх мешканців, якщо не їх присутність взагалі.

Так, Національне управління аеронавтики США NASA нагадало про один із головних ворогів сучасної людини - величезний вулкан в Йеллоустонському національному парку.

Що хочуть зробити?

Згідно Business Insider, у NASA є план по охолодженню супервулкана.

Оскільки причиною вибуху є наростання температури і газів всередині нього, фахівці планують пробурити близько 10 км вглиб вулкана і закачати туди величезну кількість води.

"Крім усього, важливо бурити зі сторін вулкана, а не прямо з вершини, оскільки так можна навіть прискорити процес виверження", - пише Business Insider.

Вартість проекту оцінюють майже в $3,5 млрд. Хоча, потенційно, ця сума може не тільки врятувати людство, а й навіть окупитися: такий спосіб буріння дозволить створити геотермальні електростанції і виробляти електрику за ціною близько $0,1 за кіловат (діючий тариф за 1 кВт/год в Україні становить від $0,03 до $0,06).

Серед головних проблем проекту називають значні витрати води, яка необхідна для охолодження вулкана. Проте, приборкану земну енергію можна буде перетворювати в електрику десятки тисяч років.

Що за вулкан?

Йеллоустонська кальдера (з іспанської - великий котел) або, як його називають, "супервулкан" має розміри приблизно 55 км на 72 км, і зараз якраз настав очікуваний період його виверження.

Відомо, що вулкан "прокидався" вже три рази, з періодичністю приблизно в 600 тис. років, а останнє виверження відбулося якраз близько 640 тис. років тому.

Попри те, що гігант розташований на Заході США, в Йеллоустонському національному парку (штат Вайомінг), - руйнування від землетрусів, величезної кількості магми і вулканічного попелу можуть погубити не тільки Америку, а й увесь світ.

Чи справді він такий небезпечний?

Викид величезної кількості вулканічного попелу в атмосферу припинить проходження сонячних променів. Якщо зі значним похолоданням сучасна людина ще сяк-так впорається, то проблему їжі потрібно буде вирішувати негайно.

Business Insider посилається лише на застарілий звіт Організації об'єднаних націй, в якому зазначено, що виверження вулкана може стати причиною справжнього голоду на Землі.

"Зернові запаси багатьох країн сильно спустошені. У разі непередбачених обставин, які можуть призвести до масової втрати врожаю, цієї їжі всьому людству вистачить тільки на 74 дня", - писала 5 років тому Продовольча і сільськогосподарська ООН, причому не конкретно про цей катаклізм, а про те, що може погубити агрокультуру повністю.

Коли чекати вибуху?

Оскільки зсув у кілька тисяч років буде незначним для старого-Йеллоустона і епохальним для нашої цивілізації, - вчені не можуть напевно передбачити хоча б приблизні дати виверження.

Пару років тому американські вулканологи підрахували, що шанс виверження цього супервулкана в наші дні становить 1 з 730 тис., тобто така ймовірність дуже мала - всього 0,00014%.

Невідомо, - в NASA дуже неправильно розрахували ризики, або дуже правильно порахували гроші, але, очевидно, що китайське кібергосподство має настати раніше, ніж глобальна вулканічна зима.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X