Прокинувся. Китайський місячний зонд вийшов зі сплячого режиму

31 січня 2019, 17:52

Після довгого сну в першу надзвичайно холодної місячної ночі місяцехід і посадковий модуль зонда Чан'е-4 були розбуджені сонячними променями.

Місячний зонд зафіксував нічні температури до мінус 190 градусів Цельсія, повідомляє Сіньхуа з посиланням на Китайське національне космічне управління.

Посадковий модуль прокинувся о 20:39 в середу, в той час як місяцехід Юйту-2 прокинувся близько 20:00 у вівторок, 29 січня. Апарати успішно провели свою першу місячну ніч після здійснення першої в світі м'якої посадки на зворотному боці Місяця. Апарати розташовані в кратері фон Кармана в басейні Південного полюса Айткен на зворотному боці Місяця.

Відео дня

Місячний день на Землі дорівнює 14 дням, така ж тривалість і у місячної ночі. Зонд Чан'е-4 перейшов в сплячий режим з приходом місячної ночі через відсутність сонячної енергії.

Як стало відомо, посадковий модуль і місяцехід автоматично завершили сплячий режим відповідно до кута підйому сонця і ключові інструменти на зонді почали працювати.

В даний час місяцехід знаходиться приблизно в 18 метрах на північний захід від посадкового модуля. Зв'язок і передача даних між наземним управлінням і зондом через супутник-ретранслятор Цюецяо стабільні, повідомили в CNSA.

Додамо, з 14 січня під час місячної ночі місяцехід Юйту-2 і модуль Чан'е-4 знаходилися в сплячці. 12 січня в зв'язку з настанням першої для модуля місячної ночі було вимкнено живлення апаратури і завершився перший в своєму роді експеримент з вирощування рослин на Місяці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X