КБ Південне розробляє проект науково-промислових баз на Місяці

12 жовтня 2016, 11:43
Інженери з Дніпра пропонують створити міжнародний консорціум для будівництва місячних баз

Українське конструкторське бюро Південне працює над проектом промислово-дослідних баз на Місяці. Цей проект на Міжнародному астронавтичному конгресі в Гвадалахарі представив директор європейського представництва КБ Олег Венцковський, пише Ain.ua.

Відео дня

За його словами, проект під назвою "Місячна промислово-дослідна база" повинен реалізовуватися у кілька етапів. Спочатку потрібно сформувати консорціум зацікавлених країн і організацій, які будуть брати участь у ньому. Потім вивчити Місяць за допомогою безпілотних апаратів, скласти детальні карти її поверхні, провести розвідку і склад місячних порід, а потім вже вибрати найбільш придатні для створення бази райони.

Паралельно з цими етапами потрібно працювати над створенням засобів для доставки на Місяць людей і вантажів. Мова йде про ракети-носії, космічні буксири, пасажирські і вантажні космічні кораблі, злітно-посадкові модулі. Також потрібно створювати основні компоненти самої бази.

Этапы создания лунной базы
Этапы создания лунной базы Фото:

Зазначимо, що існують різні проекти місячних поселень і баз, один з найбільш відомих — "Місячне село" Яна Вернера з ESA (Європейське космічне агентство). За словами Венцковского, ідея "Місячного села" в основному схожа з тією, що розробляється в КБ.

"Ідеологія "Місячного села" в головному збігається з нашою – використання Місяця як ключа до скорочення витрат і як полігон для відпрацювання технологій, які знадобляться в подальшому для дослідження і освоєння Марса та інших небесних тіл Сонячної системи. Тут люди повинні навчитися жити у ворожому навколишньому середовищі, використовуючи місцеві ресурси, з мінімальною підтримкою (або без неї) з Землі", — говорить директор європейського офісу КБ Південне.

За його словами, такий масштабний проект за визначенням повинен бути мультинаціональним: жодна країна в світі не зможе "потягнути" його поодинці. Тому КБ вивчає шляхи можливої співпраці в цій темі з Європейським космічним агентством.

Зараз КБ працює над концепцією Місячної бази, деталями окремих етапів, уточнює вимоги до технологіями, без яких проект буде неможливий. Одночасно КБ шукає потенційних партнерів для майбутнього консорціуму.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X