Примати Карибського моря. На Ямайці виявили незвичайну викопну мавпу

13 листопада 2018, 22:05

Дослідники з Музею природознавства в Лондоні і Американського музею природної історії з'ясували, як виглядали мавпи роду Xenothrix, які жили на Ямайці ще кілька століть тому.

Аналіз ДНК таємничої вимерлої мавпи показав, що вона сильно відрізнялася від будь-якого з нині живих приматів і багато в чому схожа на гризунів, повідомляє EurekAlert!.

Ці тварини виявилися найбільш тісно пов'язані з мавпами Південної Америки (Callicebinae). Добравшись на Ямайку, можливо, на плаваючою рослинності, вони згодом зазнали значних еволюційних змін, що особливо помітно по їх кістках.

Відео дня

Дослідження також показує, що мавпи, мабуть, колонізували Карибські острови більш ніж один раз. У дослідженні показано, як незвичайна екологія островів може кардинально впливати на еволюцію тварин.

Аналіз ДНК показав, що мавпи Xenothrix відрізнялися від усіх сучасних видів мавп. Зокрема, їх задні лапи були схожі на лапи гризунів, вони мали мало зубів і, ймовірно, повільно лазили по деревах. Найближче до цієї вимерлої мавпі сучасний вид мідний стрибун (Callicebus cupreus) з Південної Америки.

"Стародавня ДНК вказує, що ямайська мавпа - це просто американська мавпа з незвичайними морфологічними особливостями, а не абсолютно окрема гілка. Еволюція може діяти несподіваним чином в острівних середовищах, виробляючи мініатюрних слонів, гігантських птахів і приматів, схожих на ленивців", - визнав Росс МакФі з відділу досліджень ссавців Американського музею природної історії, співавтор дослідження.

Докладніший аналіз показав, що ці примати прибули на Ямайку з Південної Америки 11 мільйонів років тому. Дослідники вважають, що вони припливли на якихось природних плотах. Існують і інші групи ссавців, які з'явилися на Карибських островах подібним способом, наприклад, великі гризуни сімейства Capromyidae.

"Це нове розуміння історії Xenothrix показує, що еволюція може мати несподівані шляхи, коли тварини колонізують острова і піддаються впливу нових умов. Однак зникнення Xenothrix, яка розвивалася на острові без будь-яких хижаків, підкреслює велику вразливість унікального біорізноманіття островів перед впливом людини", - сказав провідний автор дослідження, професор Семюел Турві.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X