Прилетів ззовні. Вчені запропонували розгадку таємничого походження Юпітера

26 березня 2019, 07:10

Астрономи зі шведського університету в Лунді запропонували пояснення дивного розташування найбільшої планети у Сонячній системі.

Згідно з комп'ютерним моделюванням, планета-газовий гігант утворилася приблизно в чотири рази далі, ніж вона розташована зараз, і її переміщення всередину Сонячної системи зайняло 700 тис. років, передає Science Alert .

Відео дня

Вчені з Лундського університету вважають, що раніше Юпітер був розташований на орбіті Урана. Їх дані засновані на дослідженні троянських астероїдів, що розміщуються на сучасній орбіті Юпітера

Астрономи помітили, що група астероїдів, яка рухається перед Юпітером рівно в половину більша, ніж та група, яка розташована позаду планети.

Завдяки комп'ютерній симуляції вчені визначили, що таке дивне розташування троянських астероїдів може пояснювати спіральне обертання Юпітера всередину Сонячної системи. За їхніми даними, Юпітер зародився на відстані близько 18 астрономічних одиниць від Сонця, як невеликий крижаний астероїд.

Пізніше, об'єкт почав мігрувати ближче до Сонця, і, щоб подолати близько 13 астрономічних одиниць (майже 20 млрд км) Юпітеру довелося витратити 700 тис. років.

Під час його спірального руху, який викликаний гравітаційною силою газів у Сонячній системі, спершу невелика планета притягнула до себе групу троянський астероїдів, більша частина з яких була якраз попереду Юпітера.

Це було задовго до того, як Юпітер став газовим гігантом, так що, ймовірно, ядро планети складається з такої ж твердої породи, як і троянські астероіди. 

Подальші дослідження троянських астероїдів можуть пояснити досі невідоме походження Юпітера та його внутрішню структуру. NASA планує відправити зонд Lucy для дослідження групи астероїдів у 2021-му.

Показати ще новини
Радіо НВ
X