Під час розкопок у Помпеях археологи знайшли скелет без голови

30 травня 2018, 10:46

Вчені виявили в італійському місті Помпеї скелет чоловіка, який загинув під час виверження Везувію в 79 році нашої ери.

Однак причиною його смерті стали, мабуть, не спека та задушення, а величезний уламок скелі, пише Science Alert.

Зображення, опубліковані італійським міністерством культурної спадщини та діяльності і туризму, показують нижню половину скелета, що тягнеться з-під великого каменя, ймовірно, шматка цегляної кладки.

Відео дня

За словами влади, жертва була чоловіком віком від 30 років, який, ймовірно, намагався втекти від вулканічного вибуху. На відстані близько 8 кілометрів від епіцентру виверження Везувію спричинило шквал сейсмічних ударних хвиль в Геркуланумі і Помпеях. Поштовхи могли викликати падіння кладки, але вчені також відзначили, що камінь міг бути "викинутий вулканічною хмарою".

У скелета знайшли ще одну помітну особливість: його кістки показали, що у чоловіка була інфекція в гомілці, а отже чоловікові було важко пересуватися.

За словами генерального директора археологічного парку Помпеї Массімо Осанна, "крім емоційного впливу цих відкриттів, потрібно порівнювати їх з точки зору їх патологій і способу життя, а також динаміки їх втечі від виверження". Массімо Осанна назвав відкриття "драматичним і винятковим".

Кістки були знайдені на вершині лапілли - однієї з форм вулканічного викиду. Це означає, що чоловік, імовірно, пережив більш ранню стадію виверження.

Останки були виявлені на так званій Алеї балконів, незвичайній вулиці величних будинків з майже неушкодженими балконами, деякі з яких зберігають свої початкові кольори.

Раніше НВ повідомляло, що нещодавно в Помпеях італійські археологи виявили останки бойового коня, який був у вулканічному попелі гори Везувій. На голові тварини збереглися металеві деталі вуздечки - вудила з дорогого заліза і бронзові накладки на потиличному ремені.

Показати ще новини
Радіо НВ
X