За нашого життя. Озоновий шар Землі може відновитися вже через 40 років

7 листопада 2018, 10:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Озоновий шар Землі в Північній півкулі має повністю відновитися до 2030 року, а на всій планеті — до 2060 року.

Такі висновки містяться в регулярній доповіді експертів ООН про стан озонового шару, пише Gizmodo.

Згідно з доповіддю, багаторічний міжнародний договір про заборону озоноруйнівних хімічних речовин спричинив зниження їх кількості в атмосфері та "набагато серйозніше виснаження озонового шару в полярних регіонах було усунуто". Проте ще багато що треба буде зробити.

Відео дня

"Ми перебуваємо в точці повороту", - сказав Уестер Пол Ньюман, вчений, який є одним з провідних авторів доповіді ООН.

За словами вчених, затверджений 1987 року Монреальський протокол щодо захисту озонового шару - "одна з найуспішніших природоохоронних угод у світі". Цей документ "уможливив захист стратосферного озонового шару і не допустив зростання ультрафіолетового випромінювання, що досягає поверхні Землі".

Протокол ввів заборону на виробництво низки хімічних речовин, що руйнують озоновий шар. За даними вчених, за відсутності Монреальського протоколу і пов'язаних з ним угод до 2050 року рівні озоноруйнівних речовин в атмосфері могли б зрости у десять разів.

Зараз же, якщо все буде йти за планом, рівні озону в Антарктиці можуть повернутися в попередні умови протягом 40 років. В інших регіонах, де виснаження озону було менш суворим, повернення до нормального життя може початися ще раніше. Арктика і середні широти північної півкулі можуть потрапити туди в 2030-х роках, а середні широти в південній півкулі можуть досягти рівня озону 1980-х років до середини століття.

Щоб досягти цього терміну відновлення озонового шару, світ має продовжувати працювати над скороченням випуску інших озоноруйнівних хімічних речовин, а також не заважати процесу відновлення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X