Представник NASA: через 50 років робота неможливо буде відрізнити від людини

12 вересня 2017, 13:20
Спецпроект

На першій науково-популярній конференція Brain&Ukraine у Києві експерти обговорили найцікавіші інновації в сферах біофізики, робототехніки, мікробіології, генної інженерії та інших наук

У конференції взяли участь українські науковці та автори інноваційних проектів. Вони поділились прогнозами щодо розвитку та потенціалу української науки, розповіли про власні дослідження та напрацювання. Науковці підтвердили, що Україну не дарма називають країною стартапів з недооціненим потенціалом.

Цікаво, що конференцію Brain&Ukraine підтримав Vodafone Україна, який на своєму прикладі демонструє, наскільки важливі інновації для розвитку бізнесу. Зокрема, Vodafone організував платформу Tech Today Hub, яка є мостом між наукою та бізнесом.

Гостем конференції Brain&Ukraine став інженер та керівник відділу інновацій NASA Омар Хатамле. Він припустив, що через стрімкий розвиток робототехніки через 50 років робота неможливо буде відрізнити від людини. За його словами, роботи зі штучним інтелектом – це новий тип істот, який конкуруватиме з людьми майбутнього за робочі місця. Хатамле не впевнений: добре це, чи погано для людства. Також науковець розповів про останні космічні дослідження. На його думку, вже з часом люди зможуть подорожувати космосом та відкриють інопланетне життя.

Про властивості найміцнішого у світі матеріалу графену розповів Леонід Пономаренко – британський вчений українського походження. Він вважає, що невдовзі графен стане ключовим матеріалом у виробництві комп'ютерної техніки майбутнього. Матеріал може замінити кремній в новому поколінні інтегральних схем. Епоха кремнієвих технологій завершується, вважає Пономаренко. Скоро у сфері трапиться прорив.

Об'єднати моральні цінності людей та нейронні мережі – це задача для вчених майбутнього

Аналітик-дослідник в IBM Canada Олександр Романко розповів про індустрію штучного інтелекту. Вчений вважає, що розвиток напряму стримують проблеми моралі та етики. Як приклад він називає сцену з фільму «Я робот», де штучний інтелект на основі своїх алгоритмів вирішує врятувати поліцейського, а не дитину. Романко вважає, що саме таких ситуацій, коли робот приймає суперечливе рішення найбільше бояться компанії. Об'єднати моральні цінності людей та нейронні мережі – це задача для вчених майбутнього, переконує експерт.

Олег Кришталь з Інституту фізіології присвятив доповідь боротьбі зі складними захворюваннями: розсіяний склероз, епілепсія та ішемічний інсульт. Він розповів про так званий рецептор протонів, що збуджує нервові клітини у відповідь на підкислення зовнішнього середовища. Технологію випадково відкрили ще в 1980 році, однак наукова спільнота визнала його аж в середині дев'яностих. За словами Кришталя, тисячі вчених сьогодні працюють над фармакологічними препаратами, здатними впливати на рецептор протонів.

Також на конференції відвідувачам представили виставку останніх українських наукових розробок. Серед них винаходи у медичній, військовій, аграрній та прикладних сферах. Загалом виставка зібрала більше 30 розробок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X