Вартові Галактики. У Росії готуються до боротьби з космічними небезпеками

29 січня 2019, 12:00

Роскосмос та Російська академія наук розробляють національну програму з протидії загрозам із космосу.

Заяви російської державної космічної корпорації з кожним днем стають все більш цікавими. Спершу, голава Роскосмосу Дмитро Рогозін вирішив перевірити, чи дійсно американці були на Місяці, а то раптом це все вигадка держдепу і голлівудських кіностудій.

Відео дня

Пізніше вчений-політик сказав, що пожартував з приводу перевірки, і Роскосмос опублікував річний звіт, в якому компанія звинуватила у своїх низьких показниках американську SpaceX та Україну.

Зовсім недавно до керівництва космічної галузі Росії прийшла досить вдала думка - створити загін жінок-космонавтів, оскільки, крім Терешкової, в космосі побувало всього кілька росіянок, в той час як NASA вже відправило 48 жінок у невагомість.

Тепер же, спільно з Російською академією наук, Роскосмос готує програму "з протидії загрозам із космосу". Як передає інформагентство ТАСС, тандем збирається протистояти астероїдам, кометам і космічному сміттю.

У відео, яке опублікували на сторінці Роскосмоса в Facebook, вчені говорять, що небезпеку становлять не великі астероїди, траєкторію яких можна відстежити, а дрібні камені, що часто потрапляють у атмосферу Землі.

Автори проекту не тільки згадують падіння метеорита поблизу Челябінська на початку 2013-го, який викликав значні руйнування в місті через ударні хвилі, а й говорять про наростаючу проблему космічного сміття.

За їхніми даними, на земній орбіті розташовані близько 20 тис. різних уламків космічних апаратів, розміром більше 10 см, які часто пошкоджують діючі космольоти. В одному з проектів, Роскосмос пропонує створити орбітальний сміттєвоз, який буде відловлювати космічне сміття за допомогою сітки та вивозити його подалі від Землі.

Чи будуть російські вчені наймати команду Брюса Вілліса, щоб пробурити свердловину та підірвати астероїд Апофіс, який стрімко наближається до Землі, - поки невідомо.

Нагадаємо, декілька тижнів тому влада США опублікувала нову доктрину протиракетної оборони, яка передабачає розміщення у космосі супутників з ракетами та дронів з бойовими лазерами, що повинні літати на висоті більше 18 км.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X