Правда чи міф? Засмага може бути корисною для здоров'я

19 липня 2017, 07:00
В Україні повернулося тепло, жителі країни вирушили на пляжі. Але так чи безпечно перебування на відкритому сонці?

Часте перебування на сонці може привести до раку шкіри в більш пізньому віці. Але, можливо, коротке перебування під сонячними променями не настільки небезпечно.

МІФ: Коротке перебування на сонці корисно для здоров'я

Відео дня

ПРАВДА. Засмага - свідоцтво пошкодження шкіри, а не її здоров'я, відзначається в дослідженні, яке провели Національна служба охорони здоров'я Англії і метеорологічна служба Великобританії. Нові дані наводить BBC.

Дослідники відзначають, що у немовлят і дітей старшого віку куди більш чутлива шкіра, ніж у дорослих. Діти молодше шести місяців взагалі не повинні піддаватися впливу прямих сонячних променів.

"Захистом дітей від раку шкіри не можна зневажати. Рівні УФ-випромінювання зазвичай найвищі між травнем і вереснем. Хмари не завжди фільтрують УФ-промені, і, на відміну від сонячного тепла, не можна дізнатися, коли саме вони на вас впливають", - вважає метеоролог Клер Насір.

У той же час, вплив сонячних променів позитивно впливає на рівень вітаміну D в організмі. Однак, підвищуючи його, потрібно знати міру, вважає доктор Найджел Ачесон з Національної служби охорони здоров'я Англії.

"Зазвичай ми рекомендуємо проводити не більше 10-15 хвилин кілька разів на тиждень на сонці без захисту. Люди, які проводять більше 15 хвилин на сонці в будь-який день, повинні наносити крем з фактором захисту 15 або вище", - говорить медик.

Цікаво, що вплив вітаміну D може бути і зворотним. До таких висновків прийшли вчені з США, пише Medical Express. За їхніми даними, вітамін D може значно зменшити почервоніння шкіри, набряк і запалення.

"Ми припускаємо, що вітамін D допомагає просувати захисні бар'єри в шкірі, швидко зменшуючи запалення. Ми не очікували, що при певній дозі, вітамін D не тільки здатний пригнічувати запалення, але і активує гени відновлення шкіри", - сказав Курт Лу, доктор медичних наук, провідний автор дослідження і доцент дерматології.

"Безпечної засмаги не буває. Засмага - це реакція вашої шкіри на надмірне сонячне випромінювання. А сонячний опік - знак того, що ваша шкіра пошкоджена. Більшості дорослих і дітей потрібно зовсім небагато часу, щоб отримати достатню кількість вітаміну D - менше, ніж потрібно, щоб обгоріти ", - не погоджується Нікола Сміт з компанії Cancer Research UK, яка займається дослідженням раку і допомогою раковим хворим.

Висновок. Короткочасне перебування на сонці дійсно може принести певну користь, завдяки синтезу вітаміну D. Однак для цього ефекту достатньо всього лише декількох хвилин. Весь інший час під променями сонця серйозно збільшує ризик раку шкіри.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X