Правда чи міф? Спорт однозначно допомагає уникнути наркотичної залежності
Традиційно вважається, що спорт і фізична активність йдуть поруч з гарним психічним і фізичним здоров'ям. Але чи може спорт в деяких випадках привести до алкоголізму?
МІФ. Заняття спортом допомагають уникнути алкоголізму
Правда. Канадські дослідники з університету Альберти з'ясовували, яку роль відіграють спорт і фізична активність у розвитку наркотичної залежності. Вчені прийшли до досить несподіваних результатів, пише Medical Express.
У своєму дослідженні вчені пішли дещо незвичним шляхом. Вони не шукали наркоманів і алкоголіків серед спортсменів, а, навпаки, дослідили життєвий шлях людей, які страждали від наркотичної і алкогольної залежності. Виявилося, що у більшості з них було спортивне минуле, причому як в командних, так і в індивідуальних видах спорту.
"Спорт, виявляється, має потенціал для збільшення факторів ризику залежностей", - розповідає один з авторів дослідження, Лаура де Грейс.
- Читайте також: Робота шкодить вашому здоров'ю
Вчені бачать проблему у формуванні певної культури споживання алкоголю навколо спортивних змагань. Спортсмени, які, наприклад, п'ють шампанське після переможного фінішу, часто стають об'єктами для наслідування у молоді, а особливо - у молодих атлетів.
Спосіб життя спортсменів, особливо в командних видах спорту, часто провокує розвиток у них алкогольної та наркотичної залежності.
"Часто ставиться знак рівності між мужністю і вживанням алкоголю. Тренери часто закривають очі на п'яні вечірки молодих спортсменів", - зазначає професор Алекс Кларк, один з авторів дослідження.
Більш раннє дослідження, проведене в Австралії, Новій Зеландії і Великобританії, показало, що з 30 відсотків спортсменів, спонсорованих алкогольної промисловістю, 68 відсотків відповідали критеріям класифікації Всесвітньої організації охорони здоров'я як небезпечно п'ють.
"Це неправильно, що спорт використовується для того, щоб рекламувати алкоголь спортсменам та населенню в цілому. Громадськість не потребує заохочення випивки, і є способи замінити рекламу алкоголю в спорті", - зазначали тоді вчені в своїй статті для Science Daily.
У той же час, психолог Керрі О'Брайєн з Університету Манчестера у своєму дослідженні зазначає, що спортсмени, яких спонсорують алкогольні компанії, рідше стають зразками для наслідування молоді.
Висновок. Фізична активність, безсумнівно, продовжує життя і допомагає зберегти здоров'я. Однак спосіб життя спортсменів-професіоналів підвищує у них ризик алкоголізму після завершення кар'єри.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.