Працювати нікому. У Китаї не можуть знайти фахівців для обслуговування величезного телескопа

6 листопада 2018, 15:10

Китайські вчені створили величезний радіотелескоп у віддаленій частині країни і, хоча він є найбільшим інструментом в своєму роді в світі, країна зазнає труднощів з персоналом обсерваторії.

Зокрема, на телескоп, який отримав ім'я FAST, все ще не вдалося залучити керівника проекту, повідомляє Ars Technica.

Тільки кілька десятків людей в світі мають кваліфікацію, яку Китай шукає для цієї позиції. Кандидату пропонується одноразова виплата в розмірі $1,2 млн.

Відео дня

Проте, оплата роботи все одно є проблемою. Згідно з повідомленням, астрономи, зацікавлені в тому, щоб працювати там, повинні вільно говорити англійською і розраховувати на довгострокову роботу в віддаленому місці в гірській провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю. Компенсація за роботу є мізерною, принаймні, за західними стандартами - близько 100 000 юанів або $14 400 в рік.

"Не дивно, що їм важко було наймати людей, з огляду на низьку зарплату в порівнянні з аналогічними міжнародними інститутами. Вони шукають контрактних працівників замість постійних співробітників, оскільки Національна астрономічна обсерваторія не має постійних посад", - сказав журналістам один з наукових співробітників.

Ще одна проблема, з якою можуть зіткнутися астрономи з інших країн, полягає в тому, що їх діяльність буде контролюватися Китайською академією наук. Ймовірно, це обмежує академічну свободу, якою зазвичай користуються західні спостерігачі.

Додамо, FAST - це радіотелескоп на півдні Китаю в провінції Гуйчжоу. На його будівництво було витрачено понад $185 мільйонів. Після закінчення будівництва в 2016 році і здачі в експлуатацію FAST став найбільшим в світі радіотелескопом із заповненою апертурою, його діаметр - 500 метрів. Радіотелескоп дозволяє вченим вивчати формування і еволюцію галактик, темну матерію, досліджувати об'єкти епохи реіонізаціі. Він уже відкрив десятки пульсарів.

Показати ще новини
Радіо NV
X