Повстання машин. Дослідники у США навчили роботів ділитися знаннями

13 травня 2017, 15:42
Команда дослідників Массачусетського технологічного інституту (MIT) представила спосіб, який дозволяє переносити навички між роботами різної конструкції

Журналісти видання Engadget нагадують, що приблизно так починалася історія корпорації Скайнет з фільмів про Термінатора.

Розроблена в MIT програмна платформа C-LEARN поєднує два підходи: робот користується бібліотекою простих рухів з заданими оператором обмеженнями, а оператор, у якого немає навичок програмування, показує роботу в 3D-інтерфейсі ті рухи, які важливі для виконання завдання. Перед роботом достатньо провести лише одну демонстрацію.

Відео дня


За словами розробників C-LEARN, при тестуванні системи робот Optimus показав успішне виконання завдання у 87,5% випадків, без коригування з боку оператора і 100-відсотковий успіх при коригуванні послідовності дій оператором.

Більш того, авторам вдалося успішно передати гуманоїдному роботу Atlas навички, отримані роботом Optimus. Зокрема, робот навчив робота відкривати двері, а також діставати предмети з ящика і переміщати їх.

Раніше НВ повідомляло, що в Японії штучний інтелект придумав рекламу, яка перемогла на конкурсі роботу людини. При голосуванні роботу підтримали не тільки 54% опитаних глядачів, але і більш половини членів експертного журі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X