Осетровий Місяць. 15 серпня українці зможуть спостерігати останній цього року літній повний місяць

14 серпня 2019, 21:52

Серпневий повний місяць 2019 року відбудеться днем, о 15:29 15 серпня за київським часом, але майже повний Місяць можна буде спостерігати ввечері 15 серпня, з 20:38 за Києвом.

Свою незвичайну назву цей повний місяць отримав  від індіанських племен Північної Америки, повідомляє британське видання Express.

15 серпня - це 14 місячний день в місячному календарі. Відсоток освітленості Місяця становить 100%. Схід Місяця о 20:28, а захід о 04:22. при цьому, строго кажучи, увечері 15 серпня Місяць буде вже спадним.

Відео дня

Згідно американського видання "Альманах Старого Фермера", така назва повного місяця вказує на те, що осетрових можна ловити в дикій природі. Емі Ніскенс з Альманаху Старого Фермера пояснила: "Повний місяць у серпні відомий як осетровий Місяць, тому що індіанські племена знали, що осетрових в Великих озерах і в озері Шамплейн найлегше ловити в повний місяць".

Цікаво, що космічне агентство NASA підтримало цю історію на своєму сайті, зв'язавши ім'я повного місяця з рибою на Великих озерах США - Верхньому, Гуроні, Онтаріо, Мічигані і Ері.

Гордон Джонстон з NASA сказав: "Альманах фермерського штату Мен вперше опублікував індіанські назви повного місяця в 1930-х роках, і з часом ці імена стали широко відомі. Багато авторів пов'язують ці імена корінних американців з європейськими місяцями, тому повний місяць в серпні - це осетровий місяць , незалежно від того, чи є це другим або останнім повним місяцем літа".

Повний місяць у серпні також відомий як кукурудзяний місяць, ячмінний місяць або плодовий місяць. У кожному з цих випадків назва передбачає, що настав час збору врожаю і продуктів харчування.

Астрономи відзначають, що спостерігати за повним Місяцем краще не в піковий час, а тоді, коли супутник Землі знаходиться досить низько над східною частиною горизонту. Коли місяць знаходиться низько на горизонті, він дозволяє охопити весь вид з об'єктами на передньому плані, супутник здається більшим.


poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X