Повний місяць і Леоніди. Вчені розповіли про важливі астрономічні події листопада

4 листопада 2017, 21:26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
4 листопада Місяць вступає в повну фазу, а 17 листопада астрономи очікують на пік метеорного потоку Леоніди

Однією з перших астрономічних подій листопада стане повний місяць, а потім прохід Місяця на тлі зоряного скупчення Гіади, пише The Telegraph.

Найяскравіші зірки скупчення Гіади утворюють разом з помаранчевим Альдебараном, найяскравішою зіркою Тельця, фігуру, схожу на букву V. Сам Альдебаран у скупчення не входить. Гіади розташовані всього лише за 153 світлових роки від Землі і є найближчим розсіяним зоряним скупченням.

Відео дня

Якщо ви подивитеся в бінокль на майже повний Місяць увечері 5 листопада, ви побачите, що він близький до скупчення Гіади. Протягом ночі, і в першу половину дня 6 листопада, диск Місяця буде повільно рухатись перед зірками, які утворюють нижню гілку V. Відзначимо, що повний Місяць очікується у ніч з 4 на 5 листопада.

Незабаром після повної фази Місяць буде на мінімальній відстані від Землі. 5 листопада о 3:11 ночі відстань між Землею і супутником становитиме 361438,7 км.

Журналісти також зазначають, що 15 листопада, Марс і згасаючий серп Місяця буде видно поруч, низько на сході близько 5:30. А 17 листопада Юпітер і Венера утворять прямокутний трикутник із дуже тонким убутним серпом на південному сході за годину до сходу Сонця.

Також в листопаді очікується максимум метеорного потоку Леоніди. Станеться це приблизно 17 листопада, але окремі метеори можна буде помітити із 10-х чисел місяця до 30 листопада. Кількість метеорів 17 листопада може досягти 20 штук на годину. А, наприклад, в 1966 році цей показник становив 150 тисяч метеорів на годину.

"Увечері 17 листопада метеоритний дощ Леоніди досягне свого піку, і найкраща активність очікується в години до світанку 18 листопада", - наголошено в публікації.

Кращий час для спостереження потоку Леоніди настає після четвертої години ночі, коли сузір'я Лева піднімається над горизонтом на сході. У цьому році на 18 листопада припадає молодий Місяць, тому супутник Землі не заважатиме спостереженню.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X