Пощастило. Англійка знайшла в своїх меблях давню золоту монету

22 березня 2019, 08:04

Британка Емі Клепп виявила золоту монету 14 століття в таємному ящику меблевого бюро, яке було створено в 20 столітті.

Вартість золотого франка, який вирішили продати на аукціоні, може перевищити $3000, повідомляє The History Blog .

Емі Клепп успадкувала бюро від свого двоюрідного брата в минуле Різдво. Вона не пам'ятає, щоб коли-небудь зустрічала його, і вона, звичайно, нічого не знала про його меблі. Бюро представляло собою "міцний і красивий" зразок меблів 20 століття. У нього два широких висувних ящика і два на півширини спереду, а також кілька маленьких. Жінка переглянула всі ящики, перш ніж віддати бюро на аукціон Hansons.

Відео дня

Експерт з меблів Едвард Райкрофт вивчив предмет, щоб оцінити його цінність. За його оцінками, бюро коштувало близько 80 фунтів стерлінгів ($ 106). Потім він подивився трохи глибше і знайшов три секретних ящика. Один з них зберігав справжній скарб.

Він сказав: "Я знаю, що у таких бюро часто є крихітні секретні ящики - іноді їх називають ящиками для монет - тому я завжди перевіряю їх на всякий випадок. Але за 10 років роботи з меблями я в них нічого не знайшов - до цього дня".

На його подив, він виявив золоту монету вагою 22 карата, заховану в секретному ящику.

Фахівці з нумізматики визначили, що це рідкісний екземпляр так званого "пішого франка". Пішими франками (franc à pied) називали монети, на яких зображувався монарх, що стоїть на відміну від кінних франків (franc à cheval), де він сидів на коні. Даний франк вагою 22 карата був викарбуваний князем Оранским Раймондом IV в 1365 році. У каталогах ціна такої монети становить 1200 - 1800 фунтів стерлінгів, однак фахівці вважають, що на аукціоні вона може досягти і трьох тисяч.

За словами оцінювача монет Дону Коллінза, це дуже незвично. За більш ніж півстолітню оцінку монет він ніколи не бачив такої.

"Емі Клепп була схвильована несподіваним випадком, так як останнім часом її родина переживала важкі часи. У її дочки генетичне захворювання, синдром Бардета-Бідля, який серйозно вплинув на її зір. Місіс Клепп працює в благодійній організації Bardet-Biedl Syndrome UK і планує пожертвувати частину коштів на благодійність", - відзначає автор The History Blog.

Показати ще новини
Радіо NV
X