Потренувалися. Марсохід знайшов невідомі бактерії на випробуваннях в чилійській пустелі

28 лютого 2019, 15:05

Експериментальний роботизований планетарний марсохід Zoe викопав дивні бактерії з грунту в пустелі Атакама в Чилі.

Деякі види раніше були невідомі науці, але вони демонструють адаптацію до умов, подібним Марсу, пише Science Alert .

"Ми показали, що робот-марсохід може вивчати підповерхневий грунт в найбільш схожій на Марс пустелі на Землі. Це важливо, тому що більшість вчених згодні з тим, що будь-яке життя на Марсі повинне відбуватися під поверхнею", - сказав біолог Стівен Пойнтинг з Єльського університету в Сінгапурі.

Відео дня

Поверхня Марса, як вказав Пойнтинг, буде набагато жорсткішою, ніж поверхня пустелі Атакама. Але коли Zoe свердлила чилійську пустелю, щоб взяти зразки кернів на глибині 80 сантиметрів, вона виявила підземні мікроби, які демонструють, що життя може зберігатися в досить суворих умовах.

Команда взяла більше 90 зразків відкладень, як за допомогою робота, так і вручну, і виявила, що мікробна колонізація була неоднорідною.

"Ми побачили, що зі збільшенням глибини в бактеріальному співтоваристві переважають бактерії, які можуть процвітати в надзвичайно солоних і лужних грунтах. Вони, в свою чергу, були замінені на глибинах до 80 сантиметрів однієї конкретної групою бактерій, які виживають за рахунок переробки метану", - підкреслив Пойнтинг.

Він зазначив, що бактерія, яка переробляє метан, є найбільш цікавою. Вона живе досить глибоко під поверхнею, і вона здатна використовувати субстрат, якого досить багато на Марсі. Це означає, що знайти марсіанські бактерії, якщо вони є, все ще залишається проблемою, але дослідження показують, що це не зовсім неможливо.

Наступним кроком випробувань марсохода є більш глибоке буріння. Передбачається, що марсоходи бурити на глибині до 2 метрів, тому команда сподівається взяти зразки на тих же глибинах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X