Потепліло. Вчені знайшли докази древніх крижаних потоків в африканській пустелі

6 лютого 2019, 22:02

У сухий вулканічної пустелі в районі Твіфельфонтейн на півночі Намібії виявили пагорби, вкриті в минулому льодовиками.

Американські дослідники підрахували, що льодовики були на території Намібії близько 300 млн років тому, пише Science Alert .

Геологи Грем Ендрюс і Сара Браун з Університету Західної Вірджинії вирушили в Намібію, щоб вивчити вулканічні породи. Але вчені помітили деякі своєрідні риси в регіоні довгих крутих пагорбів, які відомі як друмліни.

Відео дня

Назва друмліни походить від ірландського слова droimnín. Друмліни представляють собою пагорби еліптичної форми, складені в основному з уламкового матеріалу, який залишився від льодовиків. Цей термін був вперше використаний в 1833 р.

"Ми швидко впізнали те, на що ми дивилися, бо ми обоє виросли в районах світу, які були під льодовиками, я в Північній Ірландії і Сара в північному Іллінойсі", - говорить Грем Ендрюс.

Виявляється, цей регіон колись був домівкою для великого крижаного потоку, який прямував від центру льодовика до його краю. Він міг би змагатися з тими, які ми зараз бачимо в сучасній Антарктиді. Але навіть незважаючи на те, що походження цього незвичайного для Африки ландшафту здавалося ясним Ендрюсові, він з подивом виявив, що ця тема ніколи не досліджувалася.

Автори роботи використовували Google Earth і Google Maps для вимірювання висоти і довжини утворень, виявивши, що вони варіювалися від 0,1 до 1,5 км в довжину. Вони також знайшли великі борозни, які вказували на те, що лід над ними рухався досить швидко.

У сукупності ці дані свідчать про те, що близько 300 млн років тому в цьому районі спостерігався стрімкий крижаний потік, поточний на північний захід. У той час територія, яка зараз є Намібією, розташовувалася десь над Південним полюсом. Також вчені вважають свою знахідку черговим підтвердженням того, що 300 млн років тому Африка і Південна Америка були єдиним цілим. На їхню думку крижаний потік міг текти в північно-західному напрямку, в неглибоке морське середовище неподалік від сучасної Бразилії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X