Марс підійшов на максимально близьку відстань до Землі - онлайн-трансляція

31 липня 2018, 09:29

31 липня Марс зблизиться із Землею на відстань в 0,39 астрономічних одиниці, тобто 57,8 млн км.

Це найближча відстань між планетами за останні 15 років, повідомляється на офіційному сайті NASA.

Це означає, що Червона планета буде здаватися суперяскравою і її, з її характерним оранжево-червоним кольором, буде важко не помітити в нічному небі. З 27 по 30 липня точка на орбіті Марса наблизиться до Землі і буде найближчою до Землі 31 липня. Така ситуація називається великим протистоянням планет.

Відео дня

Марс буде сяяти на земному небі як дуже яскрава червона зірка -2,8 зоряної величини, поступаючись яскравістю лише Венері. Це зробить Червону планету вельми привабливим об'єктом для спостережень у невеликий телескоп.

Слід зазначити, що, оскільки Земля і Марс мають еліптичні орбіти і трохи нахилені один до одного, всі зближення планет неоднакові. Мінімальна відстань від Землі до Марса становить приблизно 55,75 мільйонів кілометрів, але такий показник досягається вкрай рідко. Останній раз планети зближалися на таку відстань майже 60 тисяч років тому, а наступного разу така відстань між планетами буде в 2287 році.

Попереднє велике протистояння Марса було 28 серпня 2003 року. Того разу відстань між планетами скоротилася до майже рекордних 55,8 млн. км. У жовтні 2020 року ще одне зближення планет, але відстань між ними буде більшою, ніж сьогодні.

При цьому Земля тв Марс перебувають в опозиції приблизно раз на два роки. Саме тому більшість місій NASA на Червону планету розділені часовими проміжками в два роки - щоб скористатися більш близькою відстанню.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X