Усмішка з космосу. Телескоп Hubble сфотографував незвичайні галактики

6 листопада 2018, 09:03

Астрономи NASA зафіксували в космосі структуру, яка схожа на усміхнений смайлик з двох жовтих куль і дуги у вигляді рота.

Незвичайне зоряне утворення належить до галактичного кластера SDSS J0952 + 3434, пише Science Alert.

"Нижня, дугоподібна галактика має форму, яка характерна для гравітаційного лінзування. Її світло пройшло близько масивного об'єкта в дорозі до нас, в результаті чого воно стало спотвореним і розтягнутим", - пояснили астрономи NASA.

Відео дня

Коли зірки народжуються, вони виходять з гігантських хмар газу, так званих зоряних розплідників. Згодом ці розплідники стають нестабільними, поступаючись гравітаційним силам, поки вони не стануть свого роду "насінням", які породжують нові зірки.

Вивчаючи життя інших галактик, можна пролити світло на те, як газ перетворюється на гігантські зірки. Саме це шукав Hubble, коли він наткнувся на симпатичне маленьке обличчя в області неба, багатому зоряними розплідниками. Для підвищення якості зображення співробітники NASA збільшили роздільну здатність знімка з широкосмугової камери Wide Field Camera 3.

Аналізуючи світність, розмір і швидкість утворення молодих зірок на подібних зображеннях, дослідники NASA сподіваються краще зрозуміти, як зірки формуються в холодних куточках Всесвіту.

Раніше НВ повідомляло, що 27 жовтня космічний телескоп Hubble завершив свої перші після перерви наукові спостереження. Апарат вивчав галактику DSF2237B-1-IR за допомогою приладу Wide Field Camera 3.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X