Останній погляд з Марса. NASA показало фінальний знімок з зонда Opportunity

13 березня 2019, 21:57

Агентство NASA представило останні зображення, які були відправлені на Землю марсоходом Opportunity, що припинив свою роботу.

Це зображення є обрізано. версією панорами, зробленої панорамно. камерою ровера Opportunity з 13 травня по 10 червня 2018 року, повідомляється на офіційному сайті NASA .

Астрономи відзначають, що панорама представлена в спотвореному кольорі, щоб було легше побачити деякі відмінності між матеріалами.

Відео дня

"Ця остання панорама втілює собою все, що зробило місію Opportunity такої важливою для досліджень і відкриттів", - заявив керівник проекту Opportunity Джон Каллас з Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені, Каліфорнія.

Панорама складається з 354 окремих зображень, знятих через три різних світлових фільтра - інфрачервоний, зелений і фіолетовий.

"Ця остання панорама втілює те, що зробило наш марсохід Opportunity такої чудової місією. Праворуч від центру ви можете побачити обідок кратера Індевор, що піднімається в далечінь. Зліва від нього сліди ровера починають спускатися до геологічних утворень, які вчені хотіли детально вивчити. А в дальньому правому і лівому кутку - долина Наполегливості і дно кратера Індевор", - додав Джон Каллас.

Opportunity - це один з 9 космічних апаратів, які успішно висадилися на Марсі і проводили там наукові дослідження. Opportunity зробив посадку на Марсі в кратері Ігл, на плато Меридіана 25 січня 2004-го. Влітку 2018 го Opportunity не витримав марсіанської пилової бурі і занурився в глибокий сон через брак енергії для своїх батарей.

Після восьми місяців зусиль і відправки понад тисячі команд в спробі відновити зв'язок з ровером, NASA оголосило місію Opportunity виконаної 13 лютого 2019 року. Співробітники національної аерокосмічної адміністрації США писали в Twitter, що остання спроба зв'язатися з марсоходом була досить хвилюючою і зворушливою. Деякі члени команди не змогли стримати сліз.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X