Запасна Земля? Астрономи знайшли дзеркальну Сонячну систему

6 червня 2020, 07:00
НВ Преміум

Вчені з Німеччини виявили екзопланету, яка схожа на Землю. Мало того, планета розташована приблизно на однаковій відстані від своєї зірки, яка, у свою чергу, схожа на наше Сонце.

Всі планети, які розташовані поза Сонячною системою вчені називають екзопланетами. Першу з них виявили в 1995-му, і з тих пір астрономи знайшли більше 4000 тис. екзопланет.

Відео дня

Звичайно, мрією будь-якого дослідника було б виявлення життя на одній з таких екзопланет, але поки нам зустрічаються тільки найдивніші їхньою версією.

Наприклад, екзопланета KELT-9b , яка розташована на відстані близько 670 світлових років від нас, і температура на поверхні якої перевищує 4300 градусів за Цельсієм.

Про знаходженні екзопланети з більш звичними для нас умовами недавно заявили астрономи з Інституту Макса Планка в Геттінгені: вчені виявили «дзеркальну» Сонячну систему, в якій є своя Земля і своє Сонце.

Так, «дзеркальність» цих об'єктів трохи перебільшена, і тут мова йде не про фантастичні паралельні світи, а про цілком собі реальні планети і зірки, характеристики яких припускають наявність життя.

Показати ще новини
Радіо НВ
X