6000 років. Археолог випадково виявив стародавнє поселення на дні Адріатичного моря

25 червня 2021, 16:23

Хорватський археолог Мате Паріка вивчав супутникові знімки узбережжя Хорватії і помітив недалеко від берега щось незвичайне.

На знімку з супутника було видно велику мілководну ділянку на морському дні, що виступає зі східного берега острова Корчула, повідомляє агентство Reuters.

Паріка і його колега вирішили пірнути на цьому місці і виявили те, що, на їхню думку, є поселенням епохи неоліту приблизно 4500 років до нашої ери, побудованим на невеликій ділянці землі, яка була з'єднана з головним островом вузькою смугою.

Відео дня

Пара знайшла залишки кам’яних стін, що оточували поселення, а також інструменти та інші предмети, якими користувалися жителі.

«Ми знайшли керамічні предмети і крем’яні ножі», — сказав він.

Марта Калебота, яка зберігає археологічну колекцію в міському музеї Корчули, сказала, що розташування поселення було дуже незвичайним.

«На даний момент нам невідомо про подібну знахідку де-небудь ще, щоб неолітичне поселення було побудовано на острівці, з'єднаному з вузькою смугою землі», — сказала вона.

Паріка також сказав, що відкриття поселення на острові було нетиповим і що знахідки епохи неоліту в основному робилися в печерах.

«На щастя, цей район, на відміну від більшості частин Середземного моря, захищений від великих хвиль, оскільки безліч островів захищають узбережжя. Це, безумовно, допомогло зберегти це місце від природного руйнування», — сказав він.

На початку 2020 року НВ писав, що затонулий скарб з розкішних скляних посудин та інші артефакти 17 століття були виявлені в Чорному морі біля берегів болгарського міста Бургас.

Болгарські археологи висунули гіпотезу, що затонулі скляні посудини були з партії, зробленої в Італії в 17 столітті.

Вчені припускають, що рідкісні для того часу скляні артефакти перевозили дерев’яним кораблем, який, схоже, врізався в риф і затонув десь недалеко від мису Чіроза, в затоці в районі Бургаса. Саме місце корабельної аварії ще не виявлено.

«Кілька століть тому подібні вироби зі скла були надзвичайно дорогими предметами розкоші. Їх можна було знайти тільки на столах аристократії, багатих купців і вищого духовенства середньовічної Європи», — розповіли в Історичному музеї Бургаса.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X