Порядок в будинку. Людство святкує міжнародний День Землі 2016

22 квітня 2016, 08:01
Сьогодні, 22 квітня, світ відзначає міжнародний день Матері-Землі – свято, якие повинно нагадати про те, як важливо піклуватися про здоров'я нашої планети. З нагоди урочистості компанія Google запустила новий дудл

У минулому році на честь дня Землі пошуковик запустив невеликий тест, який дозволив користувачам дізнатися, на яку тварину вони найбільше схожі. Цього разу кампанія обійшлася серією мультяшних картинок із зображенням тварин і природи.

Відео дня

І хоча новий дудл потішить мільйони користувачів інтернету і дозволить дізнатися трохи більше про всесвітнє свято, головна подія дня буде відбуватися за межами інтернет-браузерів. У штаб-квартирі ООН відбудеться урочиста церемонія підписання Паризької угоди з клімату, прийнятої в грудні минулого року. Очікується, що на ній будуть представники більш ніж 150 країн, у тому числі і кілька десятків глав держав.

USAID U.S. Agency for International Development via Flickr
USAID U.S. Agency for International Development via Flickr Фото:

В рамках угоди 196 держав прийняли рішення спільно боротися з кліматичними змінами. Основна мета – не допустити зростання середньорічної температури в світі більш ніж на 2 градуси Цельсія до середини поточного століття. В ідеалі отримати цифру в 1,5 градуси.

Церемонія є радше символічною, адже угода має пройти ратифікацію в кожній країні. На це у держав є час до 2020 року. Тим не менше, ряд країн, серед яких США і Китай, не планують чекати дедлайну і обіцяють ратифікувати угоду в цьому році.

Щоб вона набула чинності, необхідно, щоб цю процедуру пройшли 55 країн, що виробляють мінімум 55% світових парникових газів. Підтримка настільки помітних емітентів, як Китай і США, дає підстави сподіватися на те, що Паризька угода набуде чинності в 2016-2017 році, зазначає британський The Guardian.

А поки можновладці перевіряють наявність чорнила в ручках, представники великого бізнесу вже святкують день Землі 2016.

Так, компанія Apple, яка славиться своєю екологічною свідомістю, вдягнула співробітників своїх фірмових магазинів в зелене, прикрасила вивіски листочками і навіть сформувала плейлисти в Apple Music. У них входять композиції, що так чи інакше оспівують природу, вустами Майкла Джексона, Девіда Боуї, Адель, The Beatles, Maroon 5, U2 та інших груп та виконавців.

Apple подобрала для пользователей "зеленые" плейлисты
Apple подобрала для пользователей "зеленые" плейлисты Фото:

День Землі не залишив байдужим і NASA, чиї погляди в основному спрямовані в космос. Американське аерокосмічне агентство закликало людей брати участь у тематичних заходах (наприклад, посадці дерев) і ділитися в соцмережах фото - і видео з хештегом #24Seven.

Втім, святкувати день Землі можуть не тільки представники урядів, великих компаній або державних агентств. У цей день кожен може надати перевагу пішій прогулянці замість поїздки на авто, економніше витрачати воду та електрику або просто приділити трохи часу, щоб побільше дізнатися про довкілля і поділитися знаннями з оточуючими.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Человек-паук помогает сажать растения в день Земли 2014 в Атланте (США)
Человек-паук помогает сажать растения в день Земли 2014 в Атланте (США) Фото:

Словом, сьогодні є безліч способів відсвяткувати день Землі. В тому числі і демонстрацією, як це було зроблено в самий перший раз. Вона відбулася 22 квітня 1970 року в США.

Сенатор Гейлорд Нельсон, який організував її, спеціально вибрав цю дату, щоб залучити до акції якомога більше учнів і студентів, у яких в цей час не було ані екзаменів, ані канікул. Ініціативу сенатора супроводжував успіх.

Близько 20 мільйонів американців вийшли на вулиці, щоб продемонструвати занепокоєність впливом людини на навколишнє середовище. При цьому сам Нельсон розраховував, що захід буде носити скоріше освітній характер.

Як би там не було, а з тих пір день Землі 22 квітня став у США щорічною традицією. За минулі роки свято розійшовся по світу – через 20 років його відзначали вже в 141 країні. У 2009-му році Генеральна Асамблея ООН надала йому статус всесвітнього свята і назвала його Міжнародним днем Матері-Землі.

Показати ще новини
Радіо NV
X