Понаїхали. Американські фізики висунули гіпотезу про те, що люди походять з іншої галактики

1 серпня 2017, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ні, homo sapiens – не нащадки інопланетян. Просто Земля і все, що існує на ній, виникли з матерії, яка виникла в іншій галактиці, припускають вчені
Гіпотеза дослідників з Центру астрофізики Північно-Західного університету (штат Іллінойс) заснована на даних, які дозволяють припустити, що велика частина матерії в Сонячній системі і прилеглих ділянках Чумацького шляху, має "позагалактичне походження".
Відео дня

Дослідники розробили ряд комп'ютерних моделей, які ілюструють, як матерія переміщається між галактиками за допомогою галактичних вітрів.

Основними джерелами цих вітрів є спалахи наднових зірок, які викидають в простір колосальні обсяги матерії.

Таким чином, матерія, з якої складаються об'єкти в одній галактиці, насправді може бути родом з іншої частини Всесвіту.

Приблизно половина матерії в Чумацькому шляху прибула сюди з інших галактик
Приблизно половина матерії в Чумацькому шляху прибула сюди з інших галактик Фото:

Матерія не звідси

Саме це міркування стало основою комп'ютерного моделювання групи астрофізиків на чолі з Деніелом Англес-Алсазаром.

"З огляду на те, скільки матерії, з якої ми створені, могло прилетіти з інших галактик, ми цілком можемо вважати себе "позагалактичними мігрантами", - пояснює вчений думку, яка лежить в основі наукової роботи.

Вчені змоделювали переміщення матерії і галактик, починаючи з часів Великого вибуху. На таке моделювання пішли мільйони годин комп'ютерного часу.

Згідно з отриманими моделям, матерія має властивість переміщатися від дрібних галактик до великих. Матерія переміщається в газоподібному стані, а потім бере участь у формуванні нових зірок.

В середньому в окремо взятій галактиці, наприклад, в нашому Чумацькому шляху, частка матерії "не місцевого" походження може становити до 50%, вважають дослідники.

Розрахунки показують, що відстань, яку матерія могла подолати, перш, ніж стати частиною Чумацького шляху, могла становити до 1 млн світлових років.

Навіть незважаючи на те, що швидкість міжгалактичних вітрів становить часом сотні кілометрів на секунду, на подолання таких відстаней могли піти мільярди років, стверджують автори роботи.

В окремо взятій галактиці частка матерії "не місцевого" походження може становити до 50%

Досі було прийнято вважати, що матерія в галактиках має переважно локальне походження, коментує результати дослідження Ендрю Понці, британський астрофізик, який не брав участі в цій роботі.

"Ми завжди знали, що атоми з яких ми складаємося, були народжені в надрах зірок, - констатує Понці. - Але це дослідження припускає, що це були аж ніяк не близькі і знайомі нам зірки Чумацького шляху, а далекі світила, розташовані за мільйони світлових років звідси".

Рух матерії

Основна цінність роботи не в тому, що вона дозволяє припустити, що люди родом з іншої галактики, а в тому, що комп'ютерне моделювання доводить правдоподібність гіпотези про переміщення матерії між галактиками.

Сама концепція про рух матерії між галактиками народилася порівняно недавно.

На думку ряду вчених, ця концепція може докорінно змінити наші уявлення про те, як формуються галактики.

"Це дослідження змінює наші уявлення про формування галактик з часів Великого вибуху", - констатує Клод-Андре Фаше-Гуеро, один зі співавторів дослідження.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X