Польський історик заявляє, що знайшов всесвітньо відому Бурштинову кімнату

22 квітня 2016, 19:48
Куратор музею Бартоломей Плебаньчик вважає, що Янтарна кімната, що безслідно зникла під час Другої світової війни, весь цей час перебувала на території Польщі. Відповідно його припущеннями, вона захована в бункері неподалік від містечка Мамерки

Плебаньчик відшукав ймовірне місце розташування Бурштинової кімнати за допомогою георадара. Йому вдалося встановити, що в основі бункера, який служив штабом німецької армії, є приміщення, в якому захований втрачений шедевр. Бартоломей практично впевнений, що його теорія є вірною і тепер домагається дозволу на те, щоб просвердлити дірку в бункері і перевірити свою здогадку.

Відео дня

За його словами, в 1950-х до саперного полку польської армії, розміщенного в даному регіоні, звернувся якийсь очевидець того, як взимку 1945-го німецький конвой вантажівок прибув до бункера. Чоловік розповів, що бачив, як з машин витягували таємничий вантаж і переносили в бункер. Після цього вантаж замурували.

Янтарна кімната, що отримала свою назву завдяки тому, що в обробці переважно використовувався бурштин, була створена в XVIII столітті для прусського короля Фрідріха I. Пізніше його син подарував її Петру I. У роки Другої світової війни Бурштинова кімната була вивезена з території СРСР німецькими військами і з тих пір вважається втраченою.

Показати ще новини
Радіо NV
X