Покуримо? Нові дослідження підтвердили, що марихуана покращує нічний зір

28 жовтня 2016, 13:28
Канадські вчені з'ясували механізм, завдяки якому речовини конопель допомагають краще бачити вночі

Дослідження, проведене на пуголовках, показало, що препарат речовин конопель може зробити клітини в сітківці більш чутливими до світла, і може не тільки допомогти людям краще бачити в умовах низької освітленості, але також і допомогти в лікуванні дегенеративних захворювань очей, таких як пігментний ретиніт, повідомляє Science Alert.

Відео дня

Команда на чолі з Лоїс Мірекур з Монреальського неврологічного інституту в Канаді з'ясувала, що каннабіноїди (речовини, які містяться в коноплях) зробили клітини сітківки ока більш чутливими. Це відбувається через інгібування білка під назвою NKCC1, який відповідає за міжклітинний транспорт хлорид-іонів.

"В цілому, ці експерименти показують, що каннабіноїди зменшують концентрацію хлорид-іонів всередині гангліозних клітин сітківки, що робить їх більш збудливими і більш чутливими до світла", - відзначають дослідники.

На думку вчених, деякі з сполук канабісу потенційно можуть бути корисними для лікування таких захворювань, як пігментний ретиніт і глаукома, які вбивають клітини в сітківці і поступово призводять до сліпоти.

Це звучить досить дивно, але це не перший раз, коли було повідомлено, що марихуана може поліпшити нічний зір. Попередні звіти зафіксували поліпшення нічного бачення серед ямайських рибалок після вживання настоянки трави канабісу. Також було відзначено, що марокканські рибалки та горяни спостерігали аналогічні покращення після куріння кифа, просіяних конопель з тютюном.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X