Покрита сажею? Вчені виявили на астероїді Церера сліди органічних речовин

11 грудня 2018, 11:48

Дані космічного корабля NASA Down показують, що на поверхні Церери концентрація вуглецю може в кілька разів перевищувати концентрацію вуглецю в деяких метеоритах.

Одна з можливостей появи вуглецю на карликовій планеті - вулканічні виверження, повідомляє Science Daily.

"Церера схожа на хімічний завод. Серед усіх інших тіл внутрішньої частини Сонячної системи Церера має унікальну мінералогію: на її поверхні, мабуть, знаходяться багаті вуглецем породи, що містять до 20 відсотків по масі цього елемента. Наш аналіз показав, що багаті вуглецем сполуки добре перемішані з продуктами взаємодії між водою і гірськими породами - такими як глини", - сказав автор нового дослідження доктор Саймон Марчі з Південно-Західного дослідницького інституту.

Відео дня

Вважається, що Церера виникла близько 4,6 мільярда років тому на зорі нашої Сонячної системи. Передбачається, що Церера утворилася в холодному середовищі, можливо, за межами орбіти Юпітера. Потім якийсь струс на орбітах великих планет підштовхнув би Цереру до її поточного розташування в головному поясі астероїдів, між орбітами Марса і Юпітера.

Нове дослідження також виявляє, що 50-60 відсотків верхньої кори Церери можуть мати склад, схожий на примітивні вуглецеві хондритні метеорити. Цей матеріал сумісний з забрудненням від падаючих вуглецевих астероїдів, що можливо завдяки пошкодженої поверхні Церери. Найближчим аналогом таких з'єднань на Землі є вугілля і сажа.

Поки не можна сказати, були органічні речовини принесені "гостями" з космосу або зародилися в самій планеті. У будь-якому випадку, процеси на Церері вказують на умови, сприятливі для виникнення органічних речовин.

Додамо, завдяки власній силі гравітації Церера отримала правильну сферичну форму. Саме ця особливість відрізняє карликову планету від інших великих астероїдів. Особливість Церери в тому, що більшу її частину становить водяний лід. Ще одна особливість Церери - це кріовулкани. Такі об'єкти вивергають не магму, а воду, аміак і метан.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X