Поки ІДІЛ не розлучить нас. Археологи вигадали схему увічнення пам'яток Близького Сходу

28 серпня 2015, 16:29
Археологи Оксфорда і Гарварду розробили схему порятунку стародавньої архітектури Близького Сходу, яку знищують бойовики Ісламської держави

Історики запропонували терміново направити в регіон тисячі 3D-камер, які б усебічно зняли унікальні споруди. Згодом з цифрових копій їх можна буде відтворити з максимально можливою точністю, принаймні у віртуальній реальності, пише британська The Times.

Відео дня

Археологи висунули ідею після руйнування бойовиками чергового унікального стародавнього храму - 2000-річного Баал-Шаміна в Пальмірі.

Згідно з попередніми підрахунками потрібно 2 млн фунтів стерлінгів.

Разом з ЮНЕСКО інститут має намір вже до кінця року зібрати близько п'яти мільйонів світлин, де будуть відображені всі історично значущі артефакти - від месопотамських палаців до монет і глиняного начиння.

"Поміщаючи в цифрову реальність звіт про нашу історію, ми назавжди зробимо її недосяжною для вандалів і терористів", - відзначили науковці у своєму відкритому листі.

Бойовики Ісламської держави захопили античне сирійське місто Пальміра, визнане ЮНЕСКО пам'ятником всесвітньої спадщини, у середині травня. Пізніше терористи знищили стародавні скарби міста і розстрілювали в римському амфітеатрі людей. Руйнування історичних цінностей є частиною їхньої доктрини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X