Без дня народження. Вчені натрапили на нерозв’язну проблему в питанні походження людства

16 лютого 2021, 12:13

Вчені не зможуть дізнатися, коли на Землі з’явилася перша людина. Як мінімум, маючи в розпорядженні тільки ті дані і інструменти, які є зараз.

Homo Sapiens з'явилися приблизно від мільйона до 300 тис. років тому — тоді планету населяли дев'ять різних людських видів. Але точніше вчені сказати не зможуть — у нас просто немає достатньо великий літописі скам'янілостей, щоб однозначно визначити час і місце появи сучасних людей, пише Science Alert, спираючись на дослідження групи вчених, опубліковане в журналі Nature.

Відео дня

Близько 60-300 тис. років тому наші предки жили в Африці, поступово мігруючи по всьому світу, схрещуючи з неандертальцями і денісовцамі, перш ніж ці два види врешті решт вимерли.

Дослідники стверджують, що на підставі поточних даних, включаючи геномні дані і літопис скам'янілостей, більш точне місце розташування і час появи Homo Sapiens встановити неможливо.

"Такого моменту часу, коли велика частина наших предків була виявлена в невеликому географічному регіоні і з'явилися риси, які ми пов'язуємо з нашим видом, можливо, не існувало. На даний момент було б корисно відійти від ідеї Єдиних часу і місця походження", — говорить Понтус Скоглунд, генетик з Інституту Френсіса Кріка в Великобританії.

Замість цього дослідники підкреслюють важливість спроб відокремити виникнення анатомії, фізіології, рис і поведінки, пов'язаних з Homo sapiens, від генетичного походження. Це допомогло б відокремити питання про те, коли виникло людське походження, від моменту виникнення людської поведінки.

«Внаслідок цього основні питання, що виникають, стосуватимуться того, які механізми управляли і підтримували цю людську ковдру з усіма його різноманітними спадковими нитками в часі і просторі», — сказала археолог Елеонора Шеррі з Інституту історії людства Макса Планка в Німеччині.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X