Погані новини. На нещодавно виявлених планетах TRAPPIST-1, швидше за все, немає життя

5 квітня 2017, 16:58
Астрономи підрахували, що активність магнітосфери в системі TRAPPIST-1 ставить під сумнів існування життя на її планетах

За даними вчених, у зірки TRAPPIST-1 дуже часто виникають енергетичні спалахи, пише Science Alert.

Зокрема, угорські вчені на чолі з астрономом Крістіаном Відом з обсерваторії Конкоя вивчили фотометричні дані TRAPPIST-1 і виявили кілька енергетичних спалахів, що сталися протягом 80 днів. При цьому п'ять з них були "серійними", тобто викиди енергії відбувалися поспіль. Середній час між цими спалахами становив всього 28 годин.

Відео дня

Найбільший з зафіксованих був настільки ж сильним, як найпотужніший спалах від Сонця за всю історію спостережень - в 1859 році. За словами вчених, сонячні бурі у цій системі "в сотні або тисячі разів потужніші, ніж бурі, які вражають Землю".

"Це дослідження показує, що планетам, подібних до тих, які знайдені в системі TRAPPIST, потрібна магнітосфера потужністю від десятків до сотень Гаус - при тому, що земна становить 0,5 Гаус", - підкреслив один з авторів дослідження, Еван Гоф.

Нагадаємо, 22 лютого 2017 року в штаб-квартирі Американського аерокосмічного агентства (NASA) провели прес-конференцію, в ході якої вчені оголосили про відкриття семи планет за межами Сонячної системи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X