Підводний поїзд. В Італії знайшли найбільший скелет синього кита за весь час

5 травня 2019, 15:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені виявили на півдні Італії рештки кита рекордних розмірів. Скелет ссавця виявився найбільшим з коли-небудь знайдених.

Палеонтологи знайшли рекордно великі рештки синього кита неподалік озера на півдні Італії, пише The Inertia.

Вчені встановили, що кит був в довжину близько 25 метрів і важив від 130 до 150 тонн, що офіційно робить його найбільшим з коли-небудь знайдених китів. Вік скелета оцінили приблизно в 1,5 млн років.

Відео дня

"Той факт, що такий великий кит існував настільки давно, свідчить про те, що великі кити існували досить недовго. Я не думаю, що види можуть еволюціонувати до таких розмірів за одну ніч", - розповів National Geographic співавтор дослідження Фелікс Маркс, палеонтолог Королівського бельгійського інституту природничих наук у Брюсселі.

Нагадаємо, близько місяця тому канадські палеонтологи встановили, що тиранозавр рекс Скотті, рештки якого знайшли в Канаді майже 30 років тому, був найважчим і найстарішим у своєму виді. Давня тварина важила близько 9,8 тонн і прожила приблизно 30 років.

Рештки Скотті знайшли у 1991-му в долині біля річки Френчман, на кордоні Канади зі США. Через кілька років вчені відкопали зуб і хребець хвоста тиранозавра та визначили, що їм приблизно 65 млн років (Крейдяний період). На розкопки і аналіз кісток пішло понад 10 років.

Вчені визначили вагу тиранозавра, вимірявши його стегнові кістки, ноги, плечі, і порівняли їх з іншими екземплярами цього виду. Виявилося, що знайдений динозавр важить на 2,2 тонн більше, ніж сучасний африканський слон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X