Майже оживили. Вчені відновили мозкову активність мертвої свині

18 квітня 2019, 07:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Представники Йельського університету розробили "штучну кров", за допомогою якої вони відновили клітинну активність і циркуляцію крові в мізках мертвої свині.

Кидаючи виклик поняттю смерті, вчені змогли оживити кровоносні судини, кровообіг і клітинну активність мозку, який вони взяли від мертвої свині, пише CNet.

На реанімацію пішло чотири години, і часткове пожвавлення мозку стало можливим завдяки системі BrainEx, яка постачає у померлий мозок свого роду "штучну кров". Поживна речовина має безклітинну формулу на основі гемоглобіну, а також підігріта до нормальної температури тіла.

Відео дня

"Ми не спостерігали вид організованої електричної активності, пов'язаної зі сприйняттям, усвідомленням або свідомістю. Клінічно визначено, що це не живий мозок, а мозок із клітинної активністю", - говорить автор дослідження Звонімір Врселя.

Вчені з Йеля кажуть, що BrainEx може частково зберегти структуру мозку і його життєдіяльність протягом 10 годин після смерті. Нова технологія не дозволяє оживити мертвий організм, але демонструє можливе рішення для відновлення кровоносних судин, активації метаболізму та підтримки життєдіяльності клітин.

Щоб випробувати подібну систему і з людськими мізками, крім вирішення етичних питань, вчені повинні створити такий склад "штучної крові", який буде підходити організму людини і зможе живити його мозок після смерті.

BrainEx може дозволити вченим вивчати хвороби і методи їх лікування, які неможливо досліджувати в живому тілі людини.

"Нова технологія відкриває можливості для вивчення складних клітинних з'єднань і функцій, що губляться при збереженні зразків (мозку - ред.) іншими способами. Це також може просунути дослідження лікування мозку після втрати кровообігу, наприклад, під час серцевого нападу ", - пояснює керівник дослідження Андреа Беккел-Мітченер.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X