Майже 9 тонн. Вчені розповіли про найбільшого тиранозавра в світі

25 березня 2019, 08:02

Палеонтологи канадського Університету Альберти виявили найбільшого в світі динозавра виду Tyrannosaurus rex.

Тварина мешкала на території Канади приблизно 66 млн років тому, пише CTV News .

Скелет цього динозавра був вперше виявлений більш ніж два десятиріччя тому, в 1991 році, але палеонтологи оголосили про це тільки зараз, тому що треба було багато років, щоб піщаник, в якому містилися кістки, був вилучений.

Відео дня

"Це було схоже на цементну кірку навколо скелета", - сказали учасники реставрації.

Скелет отримав ім'я Скотті на честь святкової пляшки шотландського віскі, яку відкрили після завершення робіт. Скотті також є найбільшим скелетом динозавра, коли-небудь знайденим в Канаді.

"Польова команда хотіла підняти келих, щоб відзначити T. rex, і єдиним напоєм, який був під рукою і здавався гідною кандидатурою, була дуже стара пляшка скотча", - говорить учасник дослідження Скотт Персонс, науковий співробітник відділу біологічних наук Університету Альберти.

Палеонтологи стверджують, що м'ясоїдний динозавр, скелет якого має довжину 13 метрів, важив більше 8 800 кілограмів, коли бродив в доісторичному Саскачевані приблизно 66 мільйонів років тому. Він був приблизно на 400 кілограмів важче, ніж його найважчі аналоги.

Хоча Скотті, як вважають, було близько 30 років, коли він помер, вчені сказали, що у нього було "надзвичайно довге і важке життя". На кістках тварини були виявлені численні сліди "бойових ран". Серед його травм - зламані ребра, заражена щелепа, пошкоджений зуб і слід укусу на хвості.

Додамо, Tyrannosaurus rex був одним з найбільших наземних хижаків всього часу. Попередній рекордсмен, скелет FMNH PR2081 на прізвисько "Сью", в довжину досягає 12,3 метра і має висоту на рівні стегна в 4 метри.

Показати ще новини
Радіо НВ
X