Майже 4,5 тисячі років. У Єгипті знайшли гробницю часів перших фараонів

8 квітня 2019, 08:01

Чеські і єгипетські вчені знайшли в некрополі Саккара усипальницю сановника Хуві, який жив в епоху правління фараона V династії Джедкара.

Гробниці з муміфікованими залишками близько 4400 років, повідомляє THE HISTORY BLOG .

Фараон V династії Стародавнього царства Джедкара правив приблизно в 2414-2375 роках до нашої ери. У гробниці виявили написи, в яких Хуві названий "єдиним другом", "одним з десяти в Верхньому Єгипті" і "наглядачем". Написи говорять про те, що сановник, швидше за все, був головною посадовою особою в суді фараона.

Відео дня

Місія працювала над зміцненням підземних камер під пірамідальним комплексом Джедкара, 8 фараона 5 династії Стародавнього царства Єгипту. Простір перебував в небезпечному стані, оскільки в давнину він був розграбований, а його архітектурні матеріали і не були відновлені. Залишки всієї структури піраміди були поставлені під загрозу.

При вивченні та документуванні області навколо піраміди, команда виявила гробницю придворного. Надземний вхід до гробниці є L-подібну камеру для підношень. Його стіни були колись прикрашені рельєфами, але зберігся тільки їх нижній край, інші були вкрадені злодіями, які збирають високоякісні блоки з білого вапняку.

На північній стіні камери знаходиться вхід в підземний простір. Спадний коридор веде до підземного вестибюлю. У його південної стіни є більш короткий коридор, який веде в зал з прикрашеними стінами. Сцени на північній і південній стінах зображують Хуві, що сидить за жертовним столом. На східній стіні зображені ряди жертвоприношень, в тому числі корова в процесі вбивства. Західна стіна оформлена як фасад палацу.

Вхід в південну стіну веде до маленької кімнати, яку використовують як склад. Археологи виявили кілька дрібних похоронних артефактів на засипці. Два входу в західну стіну ведуть у внутрішню поховальну камеру. Це невеликий, незабарвлений простір. Спочатку він містив вапняковий саркофаг, який займав практично всю кімнату. На жаль, саркофаг був знищений мародерами в давнину. Археологи дійсно знайшли кілька частин тіла в щебені, які показали явні ознаки муміфікації.

Також археологи дізналися, що велика гробниця по сусідству з пірамідою фараона Джедкара належала його головною дружині Сетібхор. Це ім'я знайшли на колоні з червоного граніту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X