По стопах Сократа. Вчені довели користь викладання філософії в молодших класах школи

12 березня 2016, 11:36
Британські вчені з'ясували, що навчання філософії у ранньому дитинстві сприяє успіхам дитини в математиці і читанні

Після декількох занять, на яких в доступній формі пояснювалися популярні філософські концепції - включаючи логіку, діти починали краще встигати за всім іншим предметам. Такі результати дослідження, яке проводилося в минулому році в Англії.

Відео дня

Діти, що пройшли невеликий "курс" філософії показували великі успіхи в математиці і читанні, ніж їх однолітки, яких з філософією не знайомили.

Дослідження проводилося незалежною благодійною організацією Education Endowment Foundation. У ньому взяли участь понад 3 тис. дітей у віці 4-5 років з 48 молодших шкіл по всій Англії.

Автори дослідження відзначають, що дитячий курс філософії включав не тільки лекції, але і невеликі семінари, в ході яких діти обговорювали досить провокаційні питання. Наприклад, "чи варто позбавляти свободи правопорушників" або "чи варто пересаджувати здорове серце пацієнту, за яким нікому доглядати".

"Уроки філософії навіть у настільки ранньому віці розвивають культуру мислення і пізнання, яка приносить свої плоди в процесі шкільного навчання", - констатує Стівен Горард, психолог з Дурхэмского університету, один з авторів дослідження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X