По кутах. Екіпаж МКС сховався в укритті від спалаху на Сонці

11 вересня 2017, 13:19
Екіпаж Міжнародної космічної станції 10 вересня сховався в спеціальному укритті в зв'язку з небезпекою, викликаною спалахом на Сонці

Про це заявив журналістам у понеділок глава Науково-дослідного інституту ядерної фізики Михайло Панасюк, пише РІА Новини.

"Вчора космонавтам на МКС була дана команда" Алерт ", і вони на якийсь час перейшли в укриття на космічній станції", - сказав Панасюк на прес-конференції.

Відео дня

Він пояснив, що початок зростання протонних подій і радіаційного опромінення збіглося з тим моментом, коли МКС проходила "повз Сонце".

Він також зазначив, що команда "Алерт" була дана в 20.00 по Москві через те, що потік протонів був сильніше, ніж під час більш потужного сонячного спалаху, який стався 7 вересня. Пізніше ця команда була скасована. На його думку, "потужний потік протонів може пробити оболонку МКС".

Спалах на Сонці, що стався в середу, 7 вересня, став найпотужнішим за останні 12 років. Йому було присвоєно бал X9.3. Останній вибух подібної сили фіксувався 12 років тому - 7 вересня 2005 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X