Пластикова епоха. Історію людей можна буде вивчати за їх сміттям — дослідження
Вчені з США досліджували поклади матеріалів біля узбережжя Каліфорнії в період з 1834-го. У період з 1940-го кількість пластику подвоювалася кожні 15 років.
Поки американські метеорологи попереджають про збільшення частоти смертельних ураганів через глобальне потепління, а в ООН заявляють про вимирання половини видів тварин у найближчому майбутньому, вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго проаналізували поклади матеріалів біля узбережжя Каліфорнії і прийшли до ще більш невтішних висновків.
Як пише The Guardian, згідно з результатами нового дослідження, в період з 1940-го кількість мікроскопічних пластикових відходів збільшувалася в два рази кожні 15 років. У 2010-му колосальний рівень забруднення привів до того, що на океанському дні на кожні 10×10 сантиметрів припадає 40 пластикових частинок.
Експоненціальне зростання пластикових відходів за останні 70 років може привести до того, що час активної діяльності людини на Землі будуть називати пластиковим століттям. Подібно кам'яному і бронзовому століттям, величезні поклади пластика у земній корі будуть свідчити про певний етап розвитку людства.
Існує навіть неформальний термін, - антропоцен - який означає геологічну епоху, коли людина найсильніше вплинула на зміну екосистеми планети.
«Наша любов до пластику залишиться у дослідженні покладів. Це погано для тварин, які живуть на дні океану: коралові рифи, мідії, устриці
Згідно з результатами дослідження, дві третини знайдених частинок були пластиковими волокнами, які використовуються в одязі і не переробляються належним чином. Через це мільйони тонн мікроскопічного пластика викидаються в навколишнє середовище щороку, і зараз перебувають на дні океанів, в горах і навіть самих важкодоступних місцях на планеті.
Повідомляється, що самі люди вживають як мінімум 50 тис. мікроскопічних пластикових частинок щороку у їжі, не кажучи вже про потенційну шкоду токсичних матеріалів для тварин.
Раніше австралійські вчені визначили, що концентрація відходів пластика на східному узбережжі острова Хендерсон між Новою Зеландією і Перу одна з найвищих у світі - близько 700 предметів різного розміру на квадратний метр.

За останні кілька десятків років цей кораловий острів в Тихому океані, який, до слова, належить до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, перетворився на звалище.
Головним джерелом забруднення острова є Південна Тихоокеанська течія. Раніше ця течія приносила поживні речовини на берег, якими годувалися величезні колонії птахів. Але, з часом, через те, що люди викидали занадто багато неорганічних відходів в воду, течія стала подрібнювати і приносити сміття на острів.
«Ми знайшли уламки практично всюди. У нас були пляшки і контейнери, всі види рибальських приладь з Німеччини, Канади, США, Чилі, Аргентини, Еквадору. Це реальне повідомлення про те, що кожна країна несе відповідальність за захист навколишнього середовища, навіть у цих віддалених районах», - говорить Дженніфер Лаверс, дослідник з Австралії, яка очолювала експедицію на острів.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.