Провісник кінця. Вчені виявили незвичайну зміну арктичних вод

1 жовтня, 09:08
Якщо морський лід продовжить танути з нинішніми темпами, закислення океану лише посилюватиметься (Фото:Annie Spratt / Unsplash)

Якщо морський лід продовжить танути з нинішніми темпами, закислення океану лише посилюватиметься (Фото:Annie Spratt / Unsplash)

Китайські вчені з’ясували, що через кліматичні зміни підкислення в західній частині Північного Льодовитого океану відбувається втричі-вчетверо швидше, ніж в інших океанах.

Дослідники використали показники окиснення арктичних вод за 1994-2020 рік.

Вони з'ясували, що швидкість закислення Північного Льодовитого океану корелює зі швидкістю втрати морського льоду, яка зростає кожного року. Танення льодів призводить до того, що вода більш схильна до впливу атмосфери, через що вона активніше поглинає вуглекислий газ і закисляється.

Відео дня

Якщо морський лід продовжить танути з нинішніми темпами, швидке закислення океану посилюватиметься протягом найближчих кількох десятиліть доти, поки в Північному Льодовитому океані не залишиться морського льоду, пише VICE.

Розчинення вуглекислого газу в морській воді призводить до його дисоціації на іони водню та бікарбонату. Перші знижують рівень pH океану, що означає, що він стає більш кислим і шкодить організмам, чутливим до кислотності. Другі знижують кількість карбонату у воді, що впливає на різні морські організми на кшталт коралів.

Згідно з дослідженням британських вчених, проведеним у 2015 році, найбільше вимирання в історії планети — Велике вимирання — могло викликати саме підкислення океану.

Наслідки закислення Північного Льодовитого океану будуть відчуватися у всьому світі, оскільки він впадає як у Тихий, так і в Атлантичний океани. Непропорційно висока закисленість Арктики також сприяє посиленню впливу вуглекислого газу на всі наші океани, які, ймовірно, спіткає та сама доля.

Вчені вважають, що в цьому безпосередньо винна людина — особливо вони наголошують на активному використанні викопного палива, вирубці лісів та виробництві цементу.

Щоб врятувати океан, нам потрібно знайти спосіб знизити активність вуглекислого газу в атмосфері, усунути сліди викопного палива з повітря, а також скоротити викиди. Крім того, потрібно активніше висаджувати ліси та морські водорості, які зможуть чистити повітря під та над водою.

Показати ще новини
Радіо НВ
X