Піраміда-матрьошка та Стоунхендж у Казахстані. П'ять головних археологічних знахідок за останні два роки

25 травня 2017, 14:46
Журнал Новое время назвав п'ять головних археологічних відкриттів, які вчені зробили у 2016 - 2017 роках

У квітні 2016 року археологи знайшли доказ теорії про те, що причиною пізнього етапу льодовикового періоду в XI столітті до нашої ери став якийсь космічний об'єкт.

Шотландські вчені з Університету Единбурга розшифрували символи на підніжжі кам'яної статуї стерв'ятника у храмовому комплексі Гебеклі-Тепе на південному сході Туреччини, яка датується приблизно 10.950 роком до н. е..

Відео дня

Групі археологів під керівництвом Мартіна Светмена вдалося довести, що ці малюнки насправді відображають велику комету, яка наближається до Землі. Зіставивши малюнки з картами зоряного неба, яке можна було бачити з цієї точки Землі у період, коли створювалася статуя, вчені побачили чіткі збіги.

Вони дійшли виновку, що малюнок доводить теорію про зіткнення Землі з кометою. Внаслідок цієї катастрофи на Землі приблизно на 1.000–1.300 років настав останній етап зледеніння, відомий як Пізній дріас. Саме в цей період стало зароджуватися суспільство людей, яке можна вважати початком цивілізації.

"Тепер можна точно стверджувати, що причиною Пізнього дріаса стала комета",— підбиває підсумок своєї роботи Светмен.

2. Піраміда-матрьошка

Восени 2016 року зробити велике відкриття в Мексиці археологам допомогла сучасна технологія. Вивчаючи велику піраміду Ель-Кастільйо в Чічен-Іці, яка, згідно з популярною гіпотезою, містить всередині іншу, давнішу піраміду, вчені пропустили крізь неї електричний струм.

Заміри опору дозволили виявити пустоти та структурні елементи ще двох конструкцій всередині піраміди, розташованих одна в іншій — приблизно як у класичних матрьошках.

Пирамида Эль-Кастильо в Чичен-Ице
Пирамида Эль-Кастильо в Чичен-Ице Фото:

Таким чином не лише підтвердилася теорія про другу піраміду всередині Ель-Кастільйо, яка існувала від 1930‑х років, але й була знайдена третя піраміда.

Зовнішня піраміда була побудована приблизно між 950‑м і 1.000 роком н. е. Вона приховує під собою піраміду, зведену між приблизно 850‑м і 900 роком н. е. А та у свою чергу побудована над пірамідою, яка була побудована відчутно раніше — між 600‑м та 800 роком н. е..

3. Гробниця Ісуса

У 2016 році почалися розкопки потенційно однієї з найбільш значущих християнських святинь — гробниці Ісуса. Старт робіт став результатом майже 60 років політичних переговорів між грецькою православною, вірменською православною та римською католицькою церквами, які спільно контролюють діяльність Храму Гробу Господнього у Єрусалимі, на території якого роташована гробниця.

Вченим дали лише 60 годин на роботу в ній. Всередині було виявлено кам'яне ложе з вапняку, за описом відповідне тому, на яке, за легендою, було покладене тіло Христа після розп'яття.

“Я вражений, у мене навіть тремтять коліна,— розповів один з учасників дослідження Фредрік Хіберт.— Знахідка з великою ймовірністю підтверджує те, що Ісус був похований саме тут".

4. Стоунхендж у Казахстані

У травні 2016 року група казахських і російських археологів оголосила про виявлення у Казахстані кам'яної мегалітичної споруди, яка датується приблизно 500 м р. н. е..

Знайдений архітектурний комплекс займає майже 120 га землі, на яких археологам чекають колосальні за масштабами розкопки, але навіть перші знахідки справляють величезне враження. Зокрема, було знайдене сідло зі сріблястою обробкою, на якому вирізьблено зображення зброї і якихось міфічних створінь.

На думку археологів, споруду було побудовано ханами стародавніх племен, які здійснювали набіги на Європу і вступали у конфлікти з Римською імперією.

5. Мозаїка Ноєвого ковчега

В ізраїльському містечку Хукок, яке згадується ще у Старому Завіті, у книзі Ісуса Навина, група археологів, які працювали в рамках проекту National Geographic Society, однією з найбільших наукових організацій США у червні 2016 року знайшла мозаїку, що зображає історію Ноєвого ковчега.

Фрагмент мозаики Ноева ковчега с парами животных / Фото: Baylor University
Фрагмент мозаики Ноева ковчега с парами животных / Фото: Baylor University Фото:

На мозаїці видно ковчег разом із тваринами, які йдуть парами. Серед них — леви, ведмеді і леопарди. Ще один вцілілий фрагмент мозаїки показує інший біблійний сюжет — розділення Червоного моря. Зокрема, показано єгипетських воїнів в оточенні перевернутих колісниць і гігантських риб, які поїдають деяких з них.

Фрагмент древней мозаики из города Хукок с изображением огромной рыбы, поедающей солдата / Фото: Baylor University
Фрагмент древней мозаики из города Хукок с изображением огромной рыбы, поедающей солдата / Фото: Baylor University Фото:

За словами керівника дослідження Джоді Магнесс, досі були знайдені лише два подібні зображення.

Повний текст матеріалу читайте в новому номері журналу Новое время - №19 від 26 травня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X