Пилова буря загрожує вивести з ладу марсохід Opportunity

12 червня 2018, 21:10

Ровер Opportunity, який знаходиться на поверхні Марса, бореться з серйозною пиловою бурею.

Ця буря може перешкодити роботу коли-небудь знову зв'язатися з Землею, пише The Verge.

Шторм настільки сильний, що пил закриває Сонце, що ускладнює можливість отримання світла сонячними батареями, які генерують енергію і заряджають внутрішню батарею робота. Інженери NASA чекають, чи зможе ровер витримати шторм і відновити роботу, коли пил уляжеться.

Відео дня

Цей шторм застав інженерів зненацька. Він з'явився прямо над ровером 3 червня і з тих пір збільшується. 10 червня буря посилилася настільки, що небо на Марсі стало набагато темніше, ніж під час бурі десять років тому. Через це, за словами джерела в NASA, Opportunity генерує як ніколи мало енергії.

В таких умовах марсохід змушений використовувати резервні потужності для продовження роботи. Однак якщо напруга батареї стане занадто низькою, ровер не зможе зв'язатися з інженерами на Землі до закінчення бурі і NASA не знатиме, в якому стані знаходиться апарат. Якщо резервні потужності марсохода вичерпаються, він більше не зможе рухатися.

Інженери NASA призупинили всі наукові роботи Opportunity і вимкнули більшість інструментів апарату. Основне завдання ровера на даний момент - генерувати як можна більше енергії протягом дня, потім "прокидатися" для зв'язку з Землею і робити знімок неба, щоб фахівці могли зрозуміти, що відбувається з бурею. 10 червня - через тиждень після утворення шторму - інженери NASA отримали сигнал від ровера і змогли дати йому деякі команди.

Однак буря може тривати ще довго. Поки шторм зростає в розмірах, і є ознаки того, що він може в кінцевому підсумку охопити майже весь марсіанський світ. Якщо це станеться, буря може тривати понад місяць. Тому, NASA не виключає ймовірності, що влітку 2018 року місія Opportunity закінчиться.

Opportunity - другий марсохід космічного агентства NASA, який був запущений в рамках проекту Mars Exploration Rover. На поверхню Марса ровер опустився 25 січня 2004 року. Opportunity зробив посадку в кратері Ігл, на плато Меридіана.

Раніше НВ повідомляло, що пошуковий апарат NASA виявив у скелях на Марсі нові докази того, що на планеті могло бути життя. Нові результати - "жорсткі" органічні молекули в осадових породах віком близько трьох мільярдів років, які перебували поблизу поверхні, а також дані про сезонні коливання рівнів метану в атмосфері.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X